Kadra

Zespół Pro Novo. :) Brzmi jak nazwa zespołu muzycznego. Może trochę rockowego, może trochę popowego, może z muzyką klasyczną, bo każdy członek, choć inny, potrafi zagrać. Zagrać w Zespole. Razem. Bez fałszywych nut. Jak na zgrany zespół przystało. I choć jesteśmy różni, ta różnorodność jest naszą siłą. Bo nas napędza, mobilizuje, inspiruje. I pewnie, czasami wywołuje burze na naszym statku, ale wszyscy wiemy, że nawet w najbardziej zgranym zespole, one się zdarzają. Mają często oczyszczającą moc. Choć różni, mamy wspólny cel – dobro naszych dzieci. I ów cel nas ukierunkowuje. Każdego dnia na pierwszym miejscu stawiamy zaufanie i otwartość. Wierzymy, wiemy, że bycia razem, relacji, komunikacji i współpracy nie nauczymy naszych uczniów sami ich nie praktykując. Nauczaj nie słowem, a przykładem. Taką metodę stosujemy w naszej pracy.

Aneta Woźniak-Ziółkowska

Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Pro Novo


Jestem absolwentką Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Po latach pracy w wyuczonym zawodzie zakochałam się w pracy z dziećmi. Wszystko to dzięki córce, która pokazała mi co jest w życiu ważne.

Ukończyłam studia podyplomowe Przygotowanie pedagogiczne, Zarządzanie oświatą , oraz studia w zakresie Integralnej edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej i Edukacji dla bezpieczeństwa. Praca z dziećmi daje mi wiele satysfakcji i pozwala na rozwój osobisty. Ogromną przyjemność sprawia mi możliwość uczestniczenia w tak ważnym projekcie, jakim jest utworzenie i prowadzenie szkoły podstawowej i przedszkola.

Zespół Szkolno-Przedszkolny, który tworzy Fundacja Pro Novo jest placówką z moich marzeń jeszcze z czasów dzieciństwa – ciekawą, indywidualną, bezpieczną, inspirującą – bez prostych zakazów i nakazów, bez anonimowości czy dominacji „jedynie słusznych poglądów” – zgodnie z dewizą: Sapere Aude! Moim celem jest wspieranie naturalnej aktywności dzieci, rozwijanie samodzielności, wiary we własne siły oraz chęci poznania.

Jestem osobą pogodną, pracowitą, sumienną. Cenię sobie lojalność, szczerość, odpowiedzialność, dobre serce i ciepło domowego ogniska. Priorytetem w moim życiu jest rodzina. Od 19 lat jestem mężatką. Czas wolny spędzam z najbliższymi memu sercu – z mężem i córką. Stanowią oni główny sens mojego życia, dają siłę oraz szczęście, są powodem do dumy.

Urszula Ptasińska

Wychowawca klasy II A, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, przedszkolnej i EDB


Z nami od 1 września 2021. Więcej informacji wkrótce.

Magdalena Mulnik

Z-ca Dyrektora, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej. Obecnie przebywa na urlopie macierzyńskim.


Ukończyłam studia magisterskie o specjalności Resocjalizacja z poradnictwem specjalistycznym oraz studia podyplomowe Edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna. Obecnie poszerzam swoje kwalifikacje na kierunku Logopedia i terapia pedagogiczna. Swoją „przygodę” zawodową rozpoczęłam 8 lat temu, jako nauczyciel wychowania przedszkolnego. Obecnie jestem wychowawcą klasy II B. Praca z dziećmi i młodzieżą daje mi wiele satysfakcji. Dzięki niej odkrywam nowe pasje, rozwijam się i na nowo poznaję otaczający nas świat. Dla moich uczniów staram się doskonalić zawodowo i poszukiwać ciekawych, nowoczesnych rozwiązań edukacyjnych. W wychowaniu i nauczaniu ważne jest dla mnie, aby moi podopieczni rozwijali w sobie kreatywność, by nauczyli się samodzielnego myślenia oraz wiary we własne możliwości. Prywatnie muszę być ciągle w ruchu, lubię nowe wyzwania, uwielbiam podróżować, poznawać. Jeśli się zatrzymuję to tylko po to, aby przeczytać dobrą książkę i pójść do kina.

Edyta Jeremicz-Westerlich

Wychowawca klasy IA, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej


Ukończyłam studia magisterskie o specjalności Pedagogika opiekuńczo-wychowawcza z profilaktyką, ale zawsze marzyłam o wychowawstwie i swojej klasie. Postanowiłam zatem wybrać się na studia podyplomowe Edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne. W obecnej chwili studiuję Wychowanie fizyczne i gimnastykę korekcyjną. W zawodzie pracuję od 3 lat. Dzieci i praca z nimi daje mi wiele radości. W pełni spełniam się zawodowo, wciąż uczę się czegoś nowego. W pracy zależy mi na tym, aby dzieci były szczęśliwe, a nauka i wychowanie przebiegały w sprzyjającej i spokojnej atmosferze. Tylko wtedy dzieci mogą rozwijać w sobie twórcze i samodzielne myślenie. W życiu jestem osobą uśmiechniętą i energiczną. W wolnej chwili zajmuję się swoją hodowlą kotów rosyjskich, a także czytam książki o tematyce kryminalnej i fantastycznej.

Agnieszka Januszewska

Nauczyciel matematyki. Obecnie przebywa na urlopie wychowawczym


Jestem absolwentką Wydziału Matematyki, Informatyki i Ekonometrii na Uniwersytecie Zielonogórskim. Ukończyłam matematykę, bo jest to coś, co lubię, a wręcz uwielbiam. Mogłabym liczyć, obliczać, rozwiązywać… Jednak dopiero po urodzeniu mojej córki – Hani, poczułam, że chcę pracować z dziećmi. Obecnie jestem na ostatnim roku pedagogiki i robię to, w czym się spełniam – uczę. Chciałabym każdego ucznia nauczyć myślenia, aby mógł wyjść obronną ręką z każdego zadania. Pamiętajmy, że „przez każde trzy punkty przechodzi prosta, o ile jest dostatecznie gruba :) ” (aksjomat Steinhausa).

Sylwia Lidwin

Wychowawca klasy IIIA, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej, terapeuta, logopeda


Jestem zodiakalną rybą, pochodzę z Gorzowa Wielkopolskiego, po ukończeniu studiów wyższych przez mojego męża, los z Poznania skierował nas do Żar i tak już chyba zostanie (choć obiecano mi, że to tylko na pięć lat :)). W Żarach przyszła na świat nasz córka Hanna. Cieszę się, że ją mam, jest dla mnie wielkim wsparciem, stara się mnie udoskonalać pod wieloma względami, chociażby ubioru, maskowania niedoskonałości, potrafi mnie rozśmieszyć, mamy swoje tajemnice i wspólne marzenia.

Ukończyłam w roku 2012 na Uniwersytecie w Zielonej Górze studia wyższe na kierunku: Pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna. Pracowałam w Komendzie Wojewódzkiej Ochotniczych Hufców Pracy (zastanawiam się czy ta instytucja jeszcze istnieje) w Gorzowie Wielkopolski . Tu po raz pierwszy zaczęłam pracować a właściwie współpracować z młodzieżą „wykluczoną”, która gdzieś w swoim życiu się pogubiła. Przeglądając dalej karty moich zawodowych wędrówek, pracowała w Zespole Szkół Gastronomicznych. Było to magiczne choć gastronomiczne miejsce. Rozsmakowałam się w pysznych potrawach i wielu innych specjałach kulinarnych, przygotowywanych przez młodzież, ale i nie tylko. Spotkałam wiele wspaniałych osób, niepowtarzalne grono pedagogiczne dających mi poczucie wiary w drugiego człowieka.

Mąż natomiast mocno i stanowczo stąpa po ziemi, jest nie ugięty w swoich postanowieniach, planach ale to także bardzo wrażliwa, sentymentalna istota. Nie sądziłam, że pisanie o sobie jest takie trudne. Zdecydowanie łatwiej pisze się o innych. Jestem kobietą w najlepszym czasie swojego życia: pełną sił, ukrytego entuzjazmu, wiary i nadziei w radość życia.

Obecnie realizuję się w swoim wymarzony zawodzie nauczyciela. Wiem, że to wielka odpowiedzialność. W swojej pracy staram się dawać jak najwięcej dobra, mądrości, ciepła, zrozumienia, szacunku nie zapominając o poszanowaniu godności tak małe i kruchej istoty jaką jest dziecko.

Kamila Domańska

W-ce Dyrektor Szkoły ds. wszelakich :), Nauczyciel języka polskiego, Wychowawca klasy VA,


Zawsze uważałam, że nie jest najważniejsze, by być lepszym od innych, ale od samego siebie z dnia wczorajszego. Dlatego każdego dnia staram się „być bardziej”, pójść dalej, wiedzieć więcej i więcej potrafić… Aktualnie uczę się florystyki i projektowania ogrodów.

Jestem miłośniczką języków, a nade wszystko języka polskiego. W czasach, gdy dbamy o umiejętność komunikowania się z całym światem – zapominamy, że najważniejsze są te zaciszne rozmowy, prowadzone w domu. Właśnie dlatego zdecydowałam się na studia filologiczne. Chciałabym przekazać uczniom, że język polski to coś więcej niż punkcik w planie lekcji, to więcej niż kanon lektur obowiązkowych. Język polski jest nieodłącznym elementem naszego życia – bez względu na to, „kim będę jak dorosnę”.

Zawsze uważałam, że egoistycznym jest posiadać wiedzę, ale się nią nie dzielić. Dlatego kocham nauczanie.

Ktoś kiedyś powiedział: „Wykształcenie, podobnie do ubrania, winno być starannie dopasowane do osoby. Zbyt małe uwiera, za obszerne śmieszy.” Na szczęście lubię również szyć… I nie tylko metaforycznie.

Wolny czas lubię spędzać z ukochaną rodziną: przy maszynie do szycia (pokazując córeczkom frajdę z tworzenia), w ogrodzie (dbając o rośliny lub leniąc się na hamaku) albo samotnie w garażu (szlifując stare meble w maseczce przeciwpyłowej).

Weronika Bublis-Tyczyńska

Nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie


Zdecydowanie najtrudniejszym zadaniem do wykonania jest opisanie siebie.

Zacznę więc od początku. Historia i WOS to przedmioty, które są najbliższe memu sercu. Według mojej dewizy dobrze przeprowadzona lekcja… to ta, która przynosi satysfakcję prowadzącemu i jego uczniom. Od kilku lat uczniowie są obecni w moim życiu, ich radość to mój sukces ich porażki to dla mnie wyzwanie, by im pomóc. Wszystko zaś co w moim życiu cenne, co stanowi dla mnie szczególne znaczenie to: rodzina i prawdziwi przyjaciele. O tych drugich w dzisiejszych czasach naprawdę trudno.

Każdego dnia patrzmy więc na świat „innymi oczami” a wszystko, co go otacza niech będzie inspiracją do lepszego życia, pracy. Pamiętajmy bowiem każdego dnia tworzymy własną historię….

Iwona Zabawa

Nauczyciel języka polskiego – obecnie na urlopie wychowawczym


Jestem absolwentką polonistyki dwóch uczelni – Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Aktualnie znów studiuję, tym razem logopedię i język migowy. Już w tym momencie wiem, że przede mną jeszcze wiele ciekawych kierunków, które chciałabym kiedyś ukończyć.
Tak silna potrzeba samorozwoju jest odbiciem mojego charakteru. Jestem osobą, która ciągle się rozwija, poszukuje nowych pasji, doświadczeń, a także ciekawych doznań i przygód. Takim podejściem do własnego rozwoju próbuję również „zarazić” swoich uczniów. Uważam, że najważniejszą możliwością człowieka jest to, że może on ciągle dążyć do wyznaczonego przez siebie celu, nieustannie próbując swoich sił w coraz to nowszych, ciekawszych, a zarazem trudniejszych dziedzinach.

Oczywiście wszystko to trzeba robić z uśmiechem na twarzy, z pewną dozą szaleństwa, dosłownie bawiąc się tymi wszystkimi nowymi zadaniami i obowiązkami. Każdy przecież wie, że najlepsze efekty osiągamy wtedy, gdy pracujemy i uczymy się czegoś poprzez zabawę.

A mnie wręcz nazwisko zobowiązuje do takiego podejścia do nauczania, jak i ogólnie – do życia. :)

Katarzyna Jaworska

Nauczyciel języka niemieckiego


Z nami od 1 września 2021. Więcej informacji wkrótce.

Gabriela Boniec

Nauczyciel wychowania fizycznego, Wychowawca klasy IVA


Ukończyłam studia magisterskie o specjalności wychowanie fizyczne na Uniwersytecie Zielonogórskim. W zawodzie jako nauczyciel wychowania fizycznego pracuję od 2 lat. Zawodowo zajmuję się również marketingiem w  branży fitness. Dzieci i praca z nimi daje mi wiele radości. W pełni spełniam się zawodowo, wciąż uczę się czegoś nowego.

Sport u dzieci kształtuje nie tylko ciało, ale i postawę życiową - uczy, jak podchodzić do porażek i sukcesów, wyznaczać cele i uwalniać emocję. Jest naturalną potrzebą każdego dziecka. Właśnie przez aktywność fizyczną może się prawidłowo rozwijać i eksplorować świat.
Poprzez różnorodne formy ruchu zachęcam dzieci do aktywnego spędzania czasu wolnego.
Moim zadaniem jest "zaszczepić" w dziecku pasję do sportu.

W życiu jestem osobą bardzo energiczną i uśmiechnięta. Czas wolny spędzam aktywnie z najbliższymi. Od kilku lat biegam po górach. Na swoim koncie mam kilkadziesiąt górskich półmaratonów i biegów alpejskich. To coś co napędza mnie do działania każdego dnia! :) Moje motto życiowe: Nigdy się nie poddawaj!

Sylwia Piecuszek-Karpiel

Nauczyciel matematyki i informatyki, obecnie na urlopie macierzyńskim


Matematyka to całe moje życie. Początkowe dziecięce zainteresowanie zamieniło się w pasję. Studia matematyczne pozwoliły mi choć trochę zaspokoić moją ciekawość, a może jeszcze bardziej ją rozbudzić?

Jestem niezwykle szczęśliwa osobą, gdyż moja pasja stałą się moją pracą. Jako nauczyciel mogę pokazać uczniom, iż matematyka naprawdę jest ciekawa. Chcę, aby moi uczniowie bawili się matematyką korzystając z wiedzy, którą im przekazuje. Gdy dobrze rozpoczną przygodę z tym przedmiotem, poradzą sobie z czekającymi ich w przyszłości sprawdzianami, egzaminami przedmiotowymi.

Robert Lubin

Nauczyciel języka angielskiego


Jestem absolwentem Uniwersytetu Zielonogórskiego i od 2005 roku właścicielem oraz dyrektorem Szkoły Języków Obcych Big Ben learn&work – nauka i praca w Zielonej Górze. Od momentu powstania Niepublicznego Zespołu Szkół Pro Novo w Bogaczowie wraz z nauczycielami mojej szkoły jesteśmy odpowiedzialni za naukę języka angielskiego i zwiększanie motywacji naszych uczniów do nauki oraz przybliżenie kultury krajów anglojęzycznych. Aby to osiągnąć w nauczaniu stosujemy metodę eklektyczną, polegającą na stosowaniu szerokiego spektrum metod i technik nauczania. Metoda ta znacznie uatrakcyjnia i wzbogaca proces dydaktyczny, zapobiega znużeniu powtarzalnością stosowanych zadań, umożliwia uczniowi skuteczne nabywanie umiejętności językowych.

Ponadto oferujemy naszym uczniom letnie obozy językowe, na których nie tylko uczymy się języka, ale także świetnie się bawimy i wypoczywamy. Więcej informacji o szkole Big Ben znajduje się na nasze stronie internetowej www.bigben.zgora.pl

Agnieszka Pytkowska

Nauczyciel języka angielskiego, W-ce dyrektor ds. edukacji domowej, Wychowawca klasy VIIA


„Naszym zadaniem nie jest zahartowanie naszych dzieci, aby radziły sobie w okrutnym i nieczułym świecie. Naszym zadaniem jest wychowanie dzieci, które uczynią ten świat mniej okrutnym i nieczułym.” L. R. Knopp

Hr-owiec, edukator, lektor języka angielskiego z doświadczeniem w pracy z dziećmi i młodzieżą w Polsce jak i za granicą. Wolontariuszka cyklicznych spotkań edukacji alternatywnej jak i innych przedsięwzięć, w których moc głęboko wierzę:-); w tym liczne wolontariaty poza granicami kraju. Koordynatorka projektów edukacyjnych o zasięgu globalnym. Edukatorka – Pasjonatka nie tylko w zakresie języka ale również w zakresie ekologii, permakultury, globalizacji, życia w zgodzie z naturą. Zapalona orędowniczka edukacji alternatywnej w duchu porozumienia bez przemocy. Pełna energii, ciekawa świata i ludzi, kochająca życie i jego nieograniczone możliwości. W swojej pracy kieruję się wiedzą, intuicją i doświadczeniem. Ważne są dla mnie autentyczne, dobre, wspierające relacje. Jestem przekonana, że każdy z nas nosi w sobie wszelkie zasoby, które potrzebne są mu by pokonać przeszkody, dokonać wyboru, realizować marzenia.

„W dobrej szkole uczysz się marzyć” – i takiej szkoły nam wszystkim życzę:-)

Mariusz Lewandowski

Nauczyciel fizyki i informatyki


Mimo młodego wieku mogę pochwalić się już sporym stażem w oświacie, ponieważ uczę nieprzerwanie od 1996 roku, kiedy to podjąłem pierwszą pracę w szkole leżącej w małej wsi pod Toruniem – Osieku nad Wisłą. Jestem absolwentem Wydziału Fizyki i Astronomii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, specjalizowałem się w optoelektronice i fizyce laserów. W trakcie studiów ukończyłem też Studium Pedagogiczne, a niedługo potem studia podyplomowe z zakresu informatyki na Politechnice Warszawskiej. Przez kilkanaście lat mieszkałem w Płocku, gdzie uczyłem fizyki, matematyki oraz przedmiotów informatycznych dzieci, młodzież i dorosłych we wszystkich typach szkół: od podstawówek, przez gimnazja i szkoły średnie po szkoły dla pracujących i studia pomaturalne.

Kilka lat temu, gdy poznałem moją lepszą połówkę Anię, przeprowadziłem się do Nowogrodu Bobrzańskiego, a stąd miałem już tylko dwa kroki do Bogaczowa, gdzie odnalazłem fantastyczną szkołę ze wspaniałą młodzieżą :) Prywatnie jestem ojcem 27-letniego Mateusza (jest świeżo upieczonym lekarzem w Olsztynie) i 24-letniej Oli, która w tym roku obroniła tytuł magistra pielęgniarstwa na UMK w Bydgoszczy. Żeby nie było, że jestem „taki ścisły”, to największą frajdę sprawiają mi wypady z Anią na grzyby, thrillery (książkowe i filmowe), gra w brydża oraz nasze dwie kozy: Zośka i Dżesika, którym towarzystwa dotrzymuje labradorka Saba (częściej nazywana Sabiną) i pięć kotów – a właściwie kotek…

Natalia Janik

Nauczyciel wychowania fizycznego, obecnie urlopie macierzyńskim


Jestem absolwentką Uniwersytetu Zielonogórskiego, Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu na kierunku Wychowanie fizyczne. Ukończyłam również studia podyplomowe: Edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna. Posiadam uprawnienia instruktora gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej. Odkąd pamiętam związana byłam ze sportem. Już jako dziecko jeździłam na każde możliwe zawody, uczęszczałam na wszystkie dodatkowe zajęcia ruchowe. Przez wiele lat trenowałam siatkówkę, występując na parkietach drugo i trzecioligowych, dlatego tak bliskie są mi sporty drużynowe.

Łatwo nawiązuje kontakt z uczniami. Uważam, że dzieci powinny jak najwięcej czasu spędzać aktywnie, gdyż ruch jest jednym z najważniejszych czynników wpływających na prawidłowy rozwój fizyczny i psychiczny. Poprzez gry i zabawy ruchowe zachęcam dzieci do aktywnego spędzania czasu wolnego. Będę starała się przelać moją pasję do sportu na uczniów. Lubię aktywny wypoczynek. W wolnych chwilach chodzę na spacery z moim psem oraz jeżdżę rowerem. A gdy liście na drzewach nabiorą złocistych odcieni, wyruszam ochoczo do naszych pięknych pobliskich lasów w poszukiwaniu skarbów natury.

Monika Czepiżak

Nauczyciel muzyki i rytmiki


Nasz świat jest pełen muzyki i dźwięków. Jak usłyszeć i docenić te najpiękniejsze i najbardziej szlachetne? Z tym zadaniem, jako nauczyciel muzyki, mierzę się od 2005 roku.

Ukończyłam Wydział Artystyczny Uniwersytetu Zielonogórskiego na kierunku: wychowanie muzyczne, posiadam także specjalizację prowadzenia zespołów wokalnych i wokalno-instrumentalnych.

Obecnie prowadzę zajęcia rytmiki w przedszkolu, lekcje muzyki w szkole, indywidualne zajęcia umuzykalniające oraz naukę gry na pianinie i gitarze.
Wierzę, że miłość do muzyki można rozwinąć przez naukę, i że jeśli dziecko nabędzie w szkole zamiłowania do muzyki, zachowa je przez całe swoje życie.

Prywatnie moją prawdziwą radością jest Bóg i rodzina.

Beata Olkiewicz

Koordynator i lider przedszkola Pro Novo. Nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej. Wychowawca grupy 5-latków - Zajączków


Obecnie jestem wychowawcą grupy „Zajączków”. Z Pro Novo związana jestem od 2014 roku.

Uważam, że to wielkie szczęście, móc robić w życiu to, co daje nam satysfakcję, spełnienie i przede wszystkim radość.

Dzieci cenię, za ich otwartość, szczerość i uśmiech. W swojej pracy staram się, aby dzieci czuły się przede wszystkim bezpieczne i szczęśliwe. Podczas zajęć stosuję metody i techniki  aktywizujące, które cieszą się powodzeniem wśród dzieci i pozwalają im na  kreatywność.

Prywatnie jestem  żoną oraz mamą nastoletniego już syna.
Wolny czas lubię spędzać na łonie natury zwłaszcza  z rodziną i przyjaciółmi

Anna Jeremicz

Nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej, logopeda, terapeuta. Wychowawca grupy 3 i 4-latków - Myszek


„Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił tego, czego pragnie.” – P. Coelho

Ja mam to szczęście, że mogę uczyć się tego od nowa każdego dnia ze zwielokrotnioną siłą.
Ktoś może zarzucić, że to egoistyczne… no cóż podobno w każdym z nas jest jakiś pierwiastek egoisty.
Jestem absolwentką UAM na kierunku Pedagogika Wczesnoszkolna i Przedszkolna, a ponadto mgr Technik laboratoryjnych. Stąd też w swojej pracy z dziećmi lubię przyglądać się przyrodzie i eksperymentować.
Przecież to, co zapisane w rękach, to i w głowie.

Staram się towarzyszyć dzieciom w ich rozwoju w sposób nienarzucający się, ale jednocześnie stwarzając im sytuacje, w których mogą odkrywać swoje nowe możliwości. Jednocześnie zdaję sobie sprawę z potrzeby doskonalenia swojego warsztatu pracy, dlatego też z przyjemnością uczestniczę w różnych kursach i szkoleniach.

W czasie wolnym chętnie wybieram błogie lenistwo na łonie natury. Cenię sobie również czas spędzony z rodziną i przyjaciółmi oraz dobrą książkę rzecz jasna. :)

Justyna Bednarczyk

Nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej. Wychowawca grupy 4-latków - Lisków


Jestem absolwentką Uniwersytetu Zielonogórskiego na kierunku Edukacja Wczesnoszkolna i Przedszkolna, lecz pracę z dziećmi zaczęłam dużo wcześniej, jako instruktor nauki pływania.
Cytując Korczaka "W wychowaniu kieruję się sercem. Patrzę na dziecko sercem. Dostrzegam serce w dziecku i dziecko w sercu. Jego i swoim."
Lubię kiedy dzieci wychodzą z inicjatywą wspólnej pracy i zabawy, wspieram ich rozwój indywidualny oraz samodzielność. Jestem szczęśliwa i spełniona, kiedy widzę jak dzieci szybko i chętnie uczą się nowych rzeczy, są ciekawe świata. Kocham ich szczerość i otwartość na nowe wyzwania.

Zawodowo jestem wychowawcą w grupie 4-latków, a prywatnie mamą 3-letniego synka Olafa i dwuletniej córeczki Poli.

Czas wolny spędzam z rodziną na podróżowaniu, zwiedzaniu, poznawaniu nowych ciekawych miejsc.

Natalia Adamczak

Nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej. Wychowawca grupy 6-latków - Smerfów


Z Pro Novo jestem związana od 2013 roku - a zatem od samego początku.

W 2013 roku ukończyłam studia pierwszego stopnia na kierunku Pedagogika Edukacja Wczesnoszkolna i Przedszkolna. W lipcu 2015 roku natomiast ukończyłam studia drugiego stopnia na kierunku Pedagogika Opiekuńczo-Wychowawcza i Profilaktyka na Uniwersytecie Zielonogórskim.

W ostatnim czasie przebywałam na dwóch urlopach macierzyńskich.
Pochodzę z Bogaczowa, gdzie mieszkam. Mam tutaj swoje miejsce na ziemi. Jestem mamą dwóch wspaniałych córeczek- 3 letniej Mai oraz półtorarocznej Oli.

Kocham pracę z dziećmi. Lubię patrzeć jak się zmieniają, dorastają, pokonują kolejne przeszkody. Lubię ich szczerość i otwartość, której często brakuje nam - dorosłym.

Wioletta Samociak

Nauczyciel religii w klasach 4-8


Jestem absolwentką teologii UKSW w Szczecinie. Ukończyłam również etykę oraz wychowanie do życia w rodzinie na UAM w Poznaniu. Uczę religii od 23 lat. Moje pasje to fotografowanie, muzyka gospel oraz szeroko rozumiany wolontariat. Jestem inicjatorką i założycielka Szkolnego Wolontariatu „Jesteśmy dla Ciebie” oraz prowadzę Szkolne Koło Caritas. „Bo czas poświęcony innym to szczególny czas. Nigdy nie będzie stracony – przeciwnie – zaowocuje.” I te wartości zaszczepiam wśród młodzieży, z którą uwielbiam pracować.

Ci często zbuntowani, buńczuczni młodzi ludzie, to niesamowity „materiał” na wartościowego człowieka. Wystarczy ich po prostu słuchać i z nimi rozmawiać. Podstawa mojego nauczania (chrześcijańskiego nauczania) to: uczyć szacunku zawsze, wszędzie i do każdego

Dawid Cierniak

Nauczyciel matematyki


Więcej informacji wkrótce.

Dorota Laskowska-Kabała

Logopeda, terapeuta, nauczyciel języka polskiego


Całe życie gonię króliczka. Lubię robić różne rzeczy, często odbiegające od mojego wykształcenia, niestety równie często od moich umiejętności. Od 20 lat pracuję w szkole, na początku jako nauczyciel świetlicy, teraz jako pedagog, logopeda nauczyciel języka polskiego. Praca logopedy jest w Pro Novo międzylądowaniem w mojej zawodowej przygodzie. Stanowi dla mnie duże wyzwanie, ale i ogromną satysfakcję, kiedy dostrzegam zmianę safy w szafę , cekolady w czekoladę, a najbardziej chyba lulki w rurkę.

Uczę języka polskiego uczniów, ale i nieustająco siebie. To przedmiot, który wymaga ciągłego samorozwoju, ciągłego poznawania i odkrywania, dzięki czemu wciąż mam 16 lat. :)

We wczesnym stadium swego dorosłego życia wypełniałam wolne weekendy nauką, której efektem są kwalifikacje do nauczania języka polskiego, terapii pedagogicznej, mediacji i kilku innych, które za każdym razem powodowały przeświadczenie, że im więcej wiem – wiem mniej. I wszystko to wpłynęło na poczucie, że „króliczek” wciąż się oddala. Nie ustaję jednak w gonitwie, która na szczęście nie wpływa na zachwianie mego miru domowego.

Prywatnie jestem żoną Łukasza, mamą Antoniny oraz niewolnikiem dwóch brytyjskich kotów i psa Dużego. Uwielbiam przestrzeń, ogród, góry, pola, lasy i kiedy pachnie suszonymi grzybami, kiszoną kapustą i sernikiem upieczonym przez moją siostrę.

Magdalena Zelisko

Pedagog, nauczyciel wspomagający, terapeuta, Wychowawca klasy VIIIA


Jestem rodowitą zielonogórzanką, a w Pro Novo znalazłam się za sprawą moich dzieci, które koniecznie chciały chodzić do tej szkoły.

Ukończyłam studia magisterskie z pedagogiki opiekuńczej a także studia podyplomowe z zawodoznawstwa i „Menedżer w oświacie”. Jednak zamiast do zarządzania, bardziej ciągnęło mnie do dzieci i młodzieży i bycia z nimi w kontakcie.

Lubię ludzi. Lubię im się przyglądać i ich słuchać. Jestem zwolenniczką komunikacji opartej na potrzebach i uczuciach. I choć w tej kwestii jeszcze wiele pracy przede mną, to chciałabym się w tym dalej rozwijać, a przecież szkoła to pole nieustannego rozwoju i pracy nad sobą…

Lubię naturę i ruch. Las mnie uspokaja a bycie w ruchu napędza i dodaje energii. Wraz z moją wspaniałą rodziną często spędzamy czas na rowerach, pieszych wycieczkach a latem na uprawianiu sportów wodnych. Gdybym była żywiołem, to byłabym wodą, ze wszystkimi jej zaletami i wadami. :)

Paula
Wacińska

Nauczyciel matematyki


Wkrótce więcej informacji

Katarzyna
Łuczak

Nauczyciel biologii i chemii


Wkrótce więcej informacji

Joanna
Sobków

Nauczyciel geografii


Wkrótce więcej informacji

Krystyna
Zamolska

Nauczyciel religii w klasach 0-3


Wkrótce więcej informacji