Aktualności

Rekrutacja 2018/2019

Pro Novo to szkoła działająca poza schematem.

Nasze podejście do edukacji to nie tylko filozofia, ale konkretne działania, które przynoszą wymierne efekty. Najważniejszym z nich jest szczęśliwe dziecko, które z ochotą wchodzi do szkoły. Błąd to dla nas nie życiowa porażka, a jedynie konieczny etap w drodze po sukces. Praca domowa to lekcja odpowiedzialności i sumienności, a nie chmura gradowa, która „wisi” nad dzieckiem i rodzicem.
Bez dzwonków, bez schematów, bez granic dla nauki. Z uśmiechem, energią i pomysłami. Tak wyobrażamy sobie edukację i tak też uczymy w Pro Novo. U nas niekonwencjonalne oraz niebanalne rozwiązania budują codzienność szkolną.

Nie znasz tego uczucia? Nie rozumiesz tych słów? Myślisz, że to nie może być prawda?

Twoje dziecko ma szansę skończyć szkołę inną niż jego rodzice. Od czasu, gdy to właśnie Ty byłeś uczniem wiele się zmieniło. I powinny zmienić się też szkoły. Ale czy się zmieniły?
My się nie zmieniliśmy, my od początku jesteśmy inni. 

Mamy jeszcze wolne miejsca w klasie startowej (zerówka), w klasie II, IV i V. Planujemy też utworzyć klasę VII.
Pozostały nam też ostatnie wolne miejsca w grupie 3-latków i 4-latków.

Więcej o zasadach rekrutacji do szkoły znajdziecie [TUTAJ].
Informacje o rekrutacji do przedszkola są dostępne zaś  [TUTAJ].

Czekamy na Was!

Ferie – życzenia

Drodzy Rodzice i Uczniowie,

przed nami ferie zimowe – czas relaksu i odpoczynku po okresie wytężonej pracy.

Dzieciom życzymy pogodnych, pełnych przygód oraz beztroskich ferii. Kreatywnego wykorzystania wolnego czasu i sprzyjającej aury, abyście w pełni mogli korzystać z uroków zimy, poznawali nowe miejsca, rozwijając swoje pasje.
Wierzymy, że po zasłużonym odpoczynku wrócicie do szkoły pełni sił, wrażeń, pomysłów i oczywiście entuzjazmu.

Niezależnie od tego kochani, jak chcecie spędzić ten czas, pamiętajcie: bawcie się z głową, twórzcie nowe, piękne wspomnienia i wykorzystajcie te dni mądrze, bo następne ferie są dopiero za rok.

Rodzicom z całego serca życzymy, by czas ferii przyniósł Państwu wiele pięknych chwil spędzonych wspólnie z Waszymi dziećmi. I aby te dni wypełnione były niewyczerpanymi pokładami energii i uśmiechu.

 

Części z Was mówimy do zobaczenia za dwa tygodnie, a części, którzy będą odpoczywać w szkole podczas półkolonii – do poniedziałku. :)

 

Zespół Pro Novo

Dzień Babci i Dziadka – życzenia

Kochane Babcie, drodzy Dziadkowie, z okazji Waszego święta, życzymy Wam dużo zdrowia, pomyślności, radości, zadowolenia i satysfakcji z wnucząt. Dużo czasu na ich rozpieszczanie, bo przecież wszyscy wiemy, że Rodzice są od wychowywania dzieci, a Dziadkowie od rozpieszczania.
Tak więc rozpieszczajcie, kochajcie i dajcie się kochać tą miłością bezgraniczną i bezkrytyczną, bo wnuczęcą.
Wszak nie bez powodu ktoś powiedział, że „Powodem dla którego dzieci i dziadkowie się tak dobrze dogadują, jest to, że mają wspólnego wroga” . :)

 

YouTube Fundacji Pro Novo