Aktualności

Podsumowanie akcji „Ferie z książką”

Punktem kulminacyjnym akcji „Ferie z książką” były warsztaty dotyczące przyjemności płynących z czytania. Klasy 4 i 6 wzięły udział w dyskusji na kluczowe tematy związane z czytelnictwem: dlaczego część ludzi nie lubi czytać, czy książka jest lepsza od filmu, a nawet jak przebrnąć przez lektury szkolne 😉. Dzięki zabawie uczniowie mogli również uzmysłowić sobie, jak wielką rolę w czytaniu odgrywa wyobraźnia, a przy okazji zabawić się w reżysera obsady.
Przede wszystkim jednak doszliśmy do wniosku, że na świecie jest zbyt dużo książek, by nie znaleźć jakiejś idealnej dla siebie. Jeżeli nie lubi się zatem czytać, to może nie natrafiło się jeszcze na odpowiednią pozycję. 📚

Fotorelacja

Liski poznają pojęcie „emocji”

Pociągiem jadący do krainy emocji z naszymi Liskami, zatrzymywał się na 4 stacjach. :)
Wiemy już, że nie ma dobrych i złych emocji i że są one z nami zawsze. Każdy z nas nauczył mówić o tym jak się czuje , pomogły nam w tym 4 pory roku Vivaldiego. :)

Fotorelacja

Smerfy rozmawiają o emocjach

Emocje – Czym są? i Skąd się biorą?

Dziś grupa Smerfów pierwszy raz spotkała się w bibliotece na zajęciach z naszego wspólnego projektu „Podróż do krainy emocji”.

Rozpoczęliśmy od rozmowy na temat uczuć i emocji, które mamy w sobie. Wyjaśniliśmy sobie pojęcie „Emocje”, oraz skąd się one biorą. Do tego posłużyło nam ćwiczenie polegające na przyporządkowywaniu emocji do ilustracji przedstawiającej mimikę twarzy dziecka. Następnie bawiliśmy się w zabawę „Dokończ zdanie”, oraz graliśmy w domino „Emocje”. Na zakończenie dzieci rysowały obrazek na temat „Pokaż jak się dziś czujesz?.

Fotorelacja

YouTube Fundacji Pro Novo