Kadra

Aneta Woźniak-Ziółkowska – Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Pro Novo

Jestem absolwentką Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.
Po latach pracy w wyuczonym zawodzie zakochałam się w pracy z dziećmi. Wszystko to dzięki córce, która pokazała mi co jest w życiu ważne.
Ukończyłam studia podyplomowe Przygotowanie pedagogiczne, Zarządzanie oświatą , oraz studia w zakresie Integralnej edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej.
Praca z dziećmi daje mi wiele satysfakcji i pozwala na rozwój osobisty.
Ogromną przyjemność sprawia mi możliwość uczestniczenia w tak ważnym projekcie, jakim jest tworzenie i prowadzenie szkoły podstawowej i przedszkola.

Zespół Szkolno-Przedszkolny, który tworzy Fundacja Pro Novo jest placówką z moich marzeń jeszcze z czasów dzieciństwa – ciekawą, indywidualną, bezpieczną, inspirującą – bez prostych zakazów i nakazów, bez anonimowości czy dominacji „jedynie słusznych poglądów” – zgodnie z dewizą: Sapere Aude!
Moim celem jest wspieranie naturalnej aktywności dzieci, rozwijanie samodzielności, wiary we własne siły oraz chęci poznania.

Jestem osobą pogodną, pracowitą, sumienną. Cenię sobie lojalność, szczerość, odpowiedzialność, dobre serce i ciepło domowego ogniska. Priorytetem w moim życiu jest rodzina. Od 15 lat jestem mężatką.
Czas wolny spędzam z najbliższymi memu sercu – z mężem i córką. Stanowią oni główny sens mojego życia, dają siłę oraz szczęście, są powodem do dumy.

 

Marta Majstryszyn – Wychowawca grupy 5-latków [Misie]

Pochodzę z Nowogrodu Bobrzańskiego. W 2016 roku ukończyłam studia magisterskie na kierunku Pedagogika o specjalności Wychowanie przedszkolne i nauczanie początkowe z opieką i nauczaniem domowym.
Uwielbiam pracę z dziećmi, stąd też ciągle się dokształcam, aby móc lepiej wykonywać swoje obowiązki.

Jestem osobą godną zaufania, otwartą, łatwo nawiązującą kontakt z dzieckiem, ale
i też konsekwentną.
Bardzo lubię przebywać z dziećmi, razem z nimi bawić się i pomagać  im odkrywać otaczający nas świat.
Praca w przedszkolu daje mi wiele radości i satysfakcji. Każdego dnia dokładam wszelkich starań, aby dzieci spędzały czas w radosnej i serdecznej atmosferze oraz aby wychodziły z przedszkola bogatsze w wiedzę i umiejętności potrzebne im, na co dzień.

 

Dorota Leszczyńska-Fengier – po Wychowawcy grupy 5-latków [Misie], pedagog, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, coach

Jestem dyplomowanym nauczycielem z wieloletnim stażem pracy w szkole. Swoje doświadczenie w pracy z dziećmi zdobyłam pracując w mniejszych i większych placówkach szkolnych jako nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej.
Jestem nauczycielem z zamiłowania, ponieważ moją misją w edukacji jest wydobycie możliwie największej ilości potencjału drzemiącego w każdym małym człowieku. Zaletą mojej pracy z dziećmi jest umiejętność pobudzania kreatywności i zwiększania siły motywacji w zdobywaniu wiedzy. Staram się, aby moi wychowankowie wyrośli na zaradnych, dobrych i szczęśliwych ludzi.

Szanuję każde dziecko takim jakim ono jest i wiem, że każde z nich zasługuje na największy szacunek i wszelkie szanse od życia. Lubię pracę z dziećmi, lubię ich temperament i żywiołowość, które w cudowny sposób udzielają się również i mnie. Dzięki temu wciąż mogę mieć energię i pasję życia.

A jak realizuję się poza pracą? Kocham podróżować i poznawać nowe miejsca. Kocham naturę i na co dzień promuję slow life i poznawanie siebie wciąż na nowo. Bardzo pomaga mi w tym obcowanie z naturą oraz bieganie, które z radością uprawiam od kilku lat. Uwielbiam słuchać nieograniczonej ilości optymistycznej muzyki i cieszyć się życiem. Ostatnio zajęłam się wycinaniem z drewna kolorowych figurek w dowolnych kształtach przemalowując je w przeróżne kolory, ponieważ uważam, że na co dzień w życiu należy dostrzegać ogrom kolorów, które nam towarzyszą we wszystkim, co robimy. Bo życie jest piękne.

 

Marzena Fajfrowska – Wychowawca grupy 3-latków [Biedronki]

Mam 44 lata pochodzę z Żagania. Jestem magistrem Wychowanie Przedszkolne
i Nauczanie Początkowe z opieką i nauczaniem domowym.
Praca z dziećmi to niesamowita przygoda i źródło wielu pozytywnych emocji.
Relacje z maluchami, które mimo swej małości fizycznej mają niesamowity głód poznawania siebie i otaczającego ich świata, przynosi mi dużo satysfakcji. Uwielbiam patrzeć na ich uśmiechnięte buzie i pomagać kiedy nie mogą sobie
z czymś poradzić.
To dzięki nim mam ochotę pogłębiać swoją wiedzę, którą później wykorzystuję
w pracy.
Jestem osobą szczerą, godną zaufania, otwartą i konsekwentną.

Moją radością w życiu jest córka Oliwia. Jest tak energiczną osóbką, że dzięki niej mam codziennie naładowane akumulatory i dalszą chęć do pracy z moimi dziećmi
i do odkrywania ciągle czegoś nowego. Moją pasją jest sport, spacery z psiakiem Polą, książki, podróże i dobry film.
W ludziach cenię sobie szczerość. Bez niej nie możemy budować zdrowych relacji.

 

Natalia Jeż – Wychowawca grupy 4-latków [Żabki]

Pochodzę z Bogaczowa. Moje motto życiowe brzmi: „Wybierz pracę, którą kochasz, a nie będziesz musiał pracować nawet przez jeden dzień w swoim życiu” Konfucjusz.

W 2013 roku ukończyłam studia pierwszego stopnia na kierunku Pedagogika Edukacja Wczesnoszkolna i Przedszkolna. W lipcu 2015 roku natomiast ukończyłam studia drugiego stopnia na kierunku Pedagogika Opiekuńczo-Wychowawcza i Profilaktyka na Uniwersytecie Zielonogórskim. Ponadto staram się pogłębiać swoją wiedzę pedagogiczną, biorąc udział w różnego rodzaju formach dokształcania.

Praca z dziećmi daje mi wiele satysfakcji i jest dla mnie prawdziwą przyjemnością. Cieszę się, że każdego dnia z radością możemy wspólnie odkrywać otaczający nas świat.

 

Beata Olkiewicz – pełniący obowiązki wychowawcy grupy 4-latków [Żabki]

Nazywam się Beata Olkiewicz. Pochodzę z Bogaczowa, gdzie nadal mieszkam
wraz z rodzina.
Pracę w przedszkolu rozpoczęłam 6 lat temu w Żarach. W Pro Novo pracuję od września 2014 r.
Uważam, że to wielkie szczęście móc robić w życiu to co przynosi nam radość
i spełnienie.
Ja mam to szczęście, gdyż praca wśród dzieci przynosi mi wiele satysfakcji
i zadowolenia.
Prywatnie jestem szczęśliwą mężatką i mamą 10-letniego Michałka.
W wolnej chwili uwielbiam czytać książki i spędzać czas na świeżym powietrzu.

 

Robert Lubin – Nauczyciel języka angielskiego

Jestem absolwentem Uniwersytetu Zielonogórskiego i od 2005 roku właścicielem oraz dyrektorem Szkoły Języków Obcych Big Ben learn&work – nauka i praca w Zielonej Górze.
Od momentu powstania Niepublicznego Zespołu Szkół Pro Novo w Bogaczowie wraz z nauczycielami mojej szkoły jesteśmy odpowiedzialni za naukę języka angielskiego i zwiększanie motywacji naszych uczniów do nauki oraz przybliżenie kultury krajów anglojęzycznych. Aby to osiągnąć w nauczaniu stosujemy metodę eklektyczną, polegającą na stosowaniu szerokiego spektrum metod i technik nauczania. Metoda ta znacznie uatrakcyjnia i wzbogaca proces dydaktyczny, zapobiega znużeniu powtarzalnością stosowanych zadań, umożliwia uczniowi skuteczne nabywanie umiejętności językowych.
Ponadto oferujemy naszym uczniom letnie obozy językowe, na których nie tylko uczymy się języka, ale także świetnie się bawimy i wypoczywamy.
Więcej informacji o szkole Big Ben znajduje się na nasze stronie internetowej www.bigben.zgora.pl

 

Barbara Bączyk – Nauczyciel języka niemieckiego

Pracę w NZS-P Pro Novo rozpoczęłam w momencie, kiedy powstawała. I to był strzał w dziesiątkę.
Kocham swoją pracę. Czasami bywa trudno, ale kto powiedział, że zawsze musi być łatwo i przyjemnie. Ważne, aby dzieci w szkole były szczęśliwe, zadowolone,
a przede wszystkim bezpieczne.

Jak każdy człowiek posiadam wady i zalety. Moje słabości to zbyt duża pobłażliwość. A z zalety? Szczerość, lojalność, bezinteresowność i wyrozumiałość.
Mój wolny czas poświęcam na książki, pracę w ogrodzie i poznawanie świata, jak również pogłębianie wiedzy z zakresu psychologii.

 

Monika Czepiżak – Nauczyciel muzyki i rytmiki

Nasz świat jest pełen muzyki i dźwięków.
Jak usłyszeć i docenić te najpiękniejsze i najbardziej szlachetne? Z tym zadaniem, jako nauczyciel muzyki, mierzę się od 2005 roku.

Ukończyłam Wydział Artystyczny Uniwersytetu Zielonogórskiego na kierunku: wychowanie muzyczne, posiadam także specjalizację prowadzenia zespołów wokalnych i wokalno-instrumentalnych.

Obecnie prowadzę zajęcia rytmiki w przedszkolu, lekcje muzyki w szkole, indywidualne zajęcia umuzykalniające oraz naukę gry na pianinie i gitarze.
Wierzę, że miłość do muzyki można rozwinąć przez naukę, i że jeśli dziecko nabędzie w szkole zamiłowania do muzyki, zachowa je przez całe swoje życie.

Prywatnie moją prawdziwą radością jest Bóg i rodzina.

 

Dorota Laskowska-Kabała – Logopeda, terapeuta

Całe życie gonię króliczka.
Lubię robić różne rzeczy, często odbiegające od mojego wykształcenia, niestety równie często od moich umiejętności.
Od 16 lat pracuję w szkole, na początku jako nauczyciel świetlicy, teraz jako pedagog i logopeda.
Od 6 lat związana jestem z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Zielonej Górze, gdzie prowadzę zajęcia korekcyjno – edukacyjne dla sprawców przemocy domowej.
Praca logopedy jest w Pro Novo międzylądowaniem w mojej zawodowej przygodzie. Stanowi dla mnie duże wyzwanie, ale i ogromną satysfakcję, kiedy dostrzegam zmianę safy w szafę , cekolady w czekoladę, a najbardziej chyba lulki w rurkę

We wczesnym stadium swego dorosłego życia wypełniałam wolne weekendy nauką, której efektem są kwalifikacje do nauczania języka polskiego, terapii pedagogicznej, mediacji i kilku innych, które za każdym razem powodowały przeświadczenie, że im więcej wiem – wiem mniej. I wszystko to wpłynęło na poczucie, że „króliczek” wciąż się oddala. Nie ustaję jednak w gonitwie, która na szczęście nie wpływa na zachwianie mego miru domowego.

Prywatnie jestem żoną Łukasza, mamą Antoniny oraz niewolnikiem kota Brytola
i psa Dużego.
Uwielbiam przestrzeń, góry, pola, lasy i kiedy pachnie suszonymi grzybami, kiszoną kapustą i sernikiem upieczonym przez moją siostrę.

 

Patrycja Gabrysiak – Instruktor zumby

Moja przygoda z tańcem rozpoczęła się wiele lat temu od tańca towarzyskiego. Początkowo miała to być tylko zabawa, lecz po pewnym czasie zakochałam się w tej dyscyplinie. Trenowałam pod okiem szkoleniowców klubu „Gracja Zielona Góra” czyli między innymi Andrzeja Sadeckiego oraz Kariny Nawrot, którzy jako para taneczna zdobyli nie tylko Mistrzostwo Polski w tańcach standardowych ale i wiele innych międzynarodowych tytułów.
Na zajęcia Zumba Fitness trafiłam zupełnie przypadkowo, ale już od pierwszej godziny poczułam, że jest to idealna praca dla mnie. Po ukończeniu kursów, uprawniających mnie do prowadzenia zajęć dla dorosłych oraz dla dzieci rozpoczęłam pracę, która daje mi wiele radości. Moim celem jest sprawienie, że dzieci będą uważały aktywność fizyczną za świetną zabawę i codzienność.
Na każdych zajęciach Zumby staram się przekazać podopiecznym dużo uśmiechu i pozytywnej energii, ale także kładę nacisk na ważne aspekty jak rozgrzewka oraz ochłodzenie organizmu po wysiłku sportowym.
Studiuję również  Pedagogikę ze specjalnością Edukacja Wczesnoszkolna i Przedszkolna na Uniwersytecie Zielonogórskim. Staram się wykorzystywać wiedzę pozyskaną na uczelni w kontaktach z przedszkolakami.
Jestem bardzo radosną i szczerą osobą. Jednak jedną z najważniejszą cech w moim zawodzie jest pokora i ambicja. Dlatego każdego dnia staram się samodoskonalić, ale także uczestniczyć w różnego typu szkoleniach wyjazdowych.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

YouTube Fundacji Pro Novo