Aktualności

Podsumowanie akcji I Ty możesz zostać Św. Mikołajem

Oczywiście nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie obchodzili Mikołajek w zupełnie inny sposób niż połowa populacji tego świata. :)
Czapka Mikołaja dzisiaj stanowiła obowiązkowe uzupełnienie mundurków szkolnych. :)

Już czwarty rok z rzędu 6 grudnia podsumowujemy trwającą 5 tygodni akcję „I Ty możesz zostać św. Mikołajem”.
W dzień, kiedy inne dzieci dostają prezenty, nasze uczą się, że dawanie sprawia dużo więcej satysfakcji niż branie.
Pokazujemy im, jak cudownie jest robić prezenty szczególnie tym potrzebującym. Uczymy otwierać serca na drugiego człowieka.
W tym roku postanowiliśmy wesprzeć podopiecznych UNICEF Polska i wesprzeć potrzebującego pana z Bogaczowa w ramach Szlachetnej Paczki.

Przez ostatnie tygodnie uczniowie i przedszkolaki z Pro Novo sprzedawali ciasta, desery, słodkości, losy, by cały przychód z akcji przeznaczyć na pomoc potrzebującym. Udało nam się zebrać aż 3959,75 zł  zł!!!

Z tych środków w ramach akcji Paczka bez pudła kupiliśmy za kwotę 3338,66 zł: pompę wodną, pasty terapeutyczne, mleko terapeutyczne, taśmy do mierzenia obwodu ramienia, pakiety odżywcze, ołówki, podręczniki i pakiety edukacyjne, szczepionki przeciwko odrze i polio, mydło. Pomoc nasza trafi do najbardziej odległych zakątków świata.
Zanim spotkaliśmy się, by podsumować akcję, każda klasa przygotowała plakat z konturami kraju, do którego wysyłała swoją Paczkę bez pudła. Uczniowie odszukiwali informacji w internecie o tym zakątku, oglądali film o tym miejscu i pomocy realizowanej przez organizację Unicef z wykorzystaniem zakupionych rzeczy.
Pozostałe środki postanowiliśmy przeznaczyć na pomoc dla mieszkańca Bogaczowa w ramach Szlachetnej Paczki.

Jak było? Momentami smutno (bo obraz głodujących czy chorych dzieci z pewnością wzbudzał takie uczucia), momentami nostalgicznie, ale generalnie bardzo optymistycznie.
Bo przecież na sercu robi się tak lekko i przyjemnie, gdy zdamy sobie sprawę z tego, że nasza mała pomoc, kilka złotych przemnożone przez liczbę uczniów sprawiło, że mogliśmy pomóc bardzo dużej liczbie potrzebujących.

Fotorelacja

Ale u nas pachnie lasem!

Co nam każdego dnia przypomina o zbliżających się świętach?
Pachnące świerki udekorowane przez naszych uczniów, które stanęły w każdej klasie/sali. A tym one piękniejsze, im dzieci włożyły więcej pracy w samodzielne przygotowanie ozdób. Nasze pierwszaki z Ib z dużym zaangażowaniem pracowały nad tym, by ich choinka była „piękna jak las”.

Fotorelacja

Choinka piękna jak las

W sali IA jak i w innych klasach zagościły wczoraj choinki – drzewko bożonarodzeniowe.
Aby świerk, mógł się stać takim drzewkiem należało go przystroić. Dzieci wykonały łańcuchy z kolorowego papieru.
Grudzień, który zagościł w kalendarzu jest też czasem adwentu (oczekiwania) na pierwszą gwiazdkę i narodziny Jezusa.
Dzieci otrzymały od jednej z mam choinkę namalowaną na sklejce i zrobiły z niej adwentowy kalendarz. Pojawiły się na nim numery od 1 do 24, zadania adwentowe, fragmenty pisma św. i ozdoby w postaci bałwanków, reniferów i gwiazdek. Teraz każdego dnia będziemy sprawdzać, co kryje się pod cyferką odpowiadającą dacie.

YouTube Fundacji Pro Novo