Aktualności

Wspieramy!!!

Także u nas! Co tu dużo pisać… Jesteśmy solidarni, uczymy otwartości… całym sercem wspieramy akcję #ZespółKolorowychSkarpetek 💕 Nasze najmłodsze pociechy ze szkoły same przygotowały różnorodne skarpetki, ochoczo je zakładały i nosiły przez cały dzień.

Fotorelacja

Wiosenny warsztat klas I-II

Uczniowie najmłodszych klas w pierwszym dniu wiosny uczestniczyli w warsztacie edukacyjnym „Ziarenko przyjaźni”. Wspólnymi siłami stworzyliśmy długą, niezwykle dojrzałą „drogę” przyjaźni.
Wiemy, że o przyjaźń, tak samo jak roślinki (które posialiśmy) należy dbać, dostarczając im tego, co dla nich najcenniejsze. :)

Fotorelacja

Warsztaty StereoTYP – co to za typ?

Pierwszy dzień wiosny 21 marca – tego dnia wypatruje większość z nas już od początku zimy. Dzień astronomicznej wiosny kojarzy się bowiem z nadejściem cieplejszych dni. Tradycyjnym zwyczajem związanym z pierwszym dniem wiosny jest topienie lub palenie Marzanny, jednak w naszym Zespole postanowiliśmy złamać tę regułę!
StereoTYP – co to za typ? Był tematem jednym z kilku warsztatów, w których uczestniczyli nasi starsi uczniowie. Ten warsztat odbył się po to, aby młodzi ludzie: zrozumieli, jak powszechne i krzywdzące jest stereotypowe myślenie oraz zrozumieli wynikające z niego uprzedzenia oraz praktyki dyskryminacyjne i potrafili na nie zareagować.
Zrozumieli, że zakładanie, jaki ktoś jest może prowadzić do wydawania niesprawiedliwych ocen (o jednostkach i o grupach), potrafili ze sobą otwarcie rozmawiać bez oceniania,umieli poddać pod refleksję konsekwencje wynikające z uproszczonych przekazów medialnych.
I aby identyfikowali najpowszechniejsze stereotypy. A w końcowym efekcie działań stali się: empatyczni, wspierający i tolerancyjni.

Fotorelacja

YouTube Fundacji Pro Novo