Kadra

Nasza kadra pedagogiczna to zespół wysoko wykwalifikowanych nauczycieli, ceniących kreatywność, profesjonalizm i zaangażowanie na rzecz dzieci i samej placówki. To osoby zdające sobie sprawę z tego, iż powinny być wzorem etycznych i moralnych wartości, zarówno w sposobie nauczania jak i w swoich postawach.

Nauczyciele zapewniają dzieciom odpowiednie warunki do rozwoju – pełne wyzwań i eksperymentów, doceniają oryginalność działania, myślenia i tworzenia. Dbają o prawidłową organizację procesu dydaktycznego, wykorzystując najnowszą wiedzę merytoryczną i metodyczną. Motywują uczniów do aktywnego udziału w lekcjach oraz pomagają im stawiać i realizować własne cele. Są przygotowani do pracy z dziećmi o zróżnicowanych potrzebach edukacyjnych – opracowują indywidualne profile nauczania dla każdego wychowanka. Dbają również o kształtowanie pozytywnej samooceny młodego człowieka, stwarzając każdemu dziecku warunki do osiągania sukcesów zgodnie z jego predyspozycjami.

Pracując z pasją, podążają za uczniem, odpowiadając na jego zainteresowania i potrzeby. Swój zawód traktują jako pełną radości przygodę odkrywania świata razem z dzieckiem.

 

Aneta Woźniak-Ziółkowska – Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Pro Novo.

 

Jestem absolwentką Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.
Po latach pracy w wyuczonym zawodzie zakochałam się w pracy z dziećmi. Wszystko to dzięki córce, która pokazała mi co jest w życiu ważne.
Ukończyłam studia podyplomowe Przygotowanie pedagogiczneZarządzanie oświatą , oraz studia w zakresie Integralnej edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej.
Praca z dziećmi daje mi wiele satysfakcji i pozwala na rozwój osobisty.
Ogromną przyjemność sprawia mi możliwość uczestniczenia w tak ważnym projekcie, jakim jest utworzenie i prowadzenie szkoły podstawowej i przedszkola.

Zespół Szkolno-Przedszkolny, który tworzy Fundacja Pro Novo jest placówką z moich marzeń jeszcze z czasów dzieciństwa – ciekawą, indywidualną, bezpieczną, inspirującą – bez prostych zakazów i nakazów, bez anonimowości czy dominacji „jedynie słusznych poglądów” – zgodnie z dewizą: Sapere Aude!
Moim celem jest wspieranie naturalnej aktywności dzieci, rozwijanie samodzielności, wiary we własne siły oraz chęci poznania.

Jestem osobą pogodną, pracowitą, sumienną. Cenię sobie lojalność, szczerość, odpowiedzialność, dobre serce i ciepło domowego ogniska. Priorytetem w moim życiu jest rodzina. Od 15 lat jestem mężatką.
Czas wolny spędzam z najbliższymi memu sercu – z mężem i córką. Stanowią oni główny sens mojego życia, dają siłę oraz szczęście, są powodem do dumy.

 

Wiesława Ciszak – Wychowawca klasy startowej, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, przedszkolnej i oligofrenopedagogiki.

30 lat pracy w zawodzie.
Wybrałam ten zawód, bo lubię kiedy dzieci są radosne i mądre.
Każdego dnia szukam dobroci, wolności i piękna.
Człowiek, tak jak Mały Książę, powinien oswajać i troszczyć się o to, co zostało mu powierzone.
Mój ulubiony film to „Czekolada”, ulubiona bajka to „Muminki”. Najwspanialsza książka z dzieciństwa „Dzieci z Bullerbyn”.
Lubię wędrowanie. Może być bezdrożami po okolicy, najchętniej jednak górskimi szlakami. W góry wracam w każdej wolnej chwili.
U dzieci cenię ciekawość, kreatywność i wrażliwość.
W pracy zawodowej istotna jest kompetencja, pracowitość i sumienność.
Bez prawdomówności i wyrozumiałości nie uda się zbudować uczciwej relacji z drugim człowiekiem.

 

Marcelina Czekurłan-Werk – Wychowawca klasy II, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej

Jestem absolwentką Wyższej Szkoły Medycznej we Wrocławiu oraz Uniwersytetu Opolskiego kierunku Biotechnologia Kosmetologiczna.
Jednak prawdziwą pasję, jaką jest praca z dziećmi, pokazało mi harcerstwo.
Po kilku latach pracy z dziećmi rozpoczęłam studia podyplomowe Edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna oraz zdobyłam uprawienia pedagogiczne.
W zawodzie pracuję od 2012 roku, a największą nagrodą jest dla mnie uśmiech dziecka.

Uwielbiam grać na gitarze, śpiewać, organizować przyjęcia okolicznościowe. Lubię także sporty ekstremalne.
W wolnych chwilach prowadzę akcje społeczne, organizuję zbiórki harcerskie i spełniam swoje marzenia.

 

Magdalena Mulnik – Wychowawca klasy IIIA, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej

Ukończyłam studia magisterskie o specjalności Resocjalizacja z poradnictwem specjalistycznym oraz studia podyplomowe Edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna. Obecnie poszerzam swoje kwalifikacje na kierunku Logopedia i terapia pedagogiczna.
Swoją „przygodę” zawodową rozpoczęłam 7 lat temu, jako nauczyciel wychowania przedszkolnego.
Obecnie jestem wychowawcą klasy III.
Praca z dziećmi i młodzieżą daje mi wiele satysfakcji. Dzięki niej odkrywam nowe pasje, rozwijam się i na nowo poznaję otaczający nas świat. Dla moich uczniów staram się doskonalić zawodowo i poszukiwać ciekawych, nowoczesnych rozwiązań edukacyjnych. W wychowaniu i nauczaniu ważne jest dla mnie, aby moi podopieczni rozwijali w sobie kreatywność, by nauczyli się samodzielnego myślenia oraz wiary we własne możliwości.

Prywatnie muszę być ciągle w ruchu, lubię nowe wyzwania, uwielbiam podróżować, poznawać. Jeśli się zatrzymuję to tylko po to, aby przeczytać dobrą książkę i pójść do kina.

 

Edyta Jeremicz – Wychowawca klasy IIIB, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej

Ukończyłam studia magisterskie o specjalności Pedagogika opiekuńczo-wychowawcza z profilaktyką, ale zawsze marzyłam o wychowawstwie i swojej klasie.
Postanowiłam zatem wybrać się na studia podyplomowe Edukacja wczesnoszkolna
i wychowanie przedszkolne. W obecnej chwili studiuję Wychowanie fizyczne
i gimnastykę korekcyjną.
W zawodzie pracuję od 2 lat. Dzieci i praca z nimi daje mi wiele radości. W pełni spełniam się zawodowo, wciąż uczę się czegoś nowego. W pracy zależy mi na tym, aby dzieci były szczęśliwe, a nauka i wychowanie przebiegały w sprzyjającej
i spokojnej atmosferze. Tylko wtedy dzieci mogą rozwijać w sobie twórcze
i samodzielne myślenie.

W życiu jestem osobą uśmiechniętą i energiczną. W wolnej chwili zajmuję się swoją hodowlą kotów rosyjskich, a także czytam książki o tematyce kryminalnej
i fantastycznej.

 

Barbara Bączyk – Wychowawca klasy IV, nauczyciel języka niemieckiego.

Pracę w NZS-P Pro Novo rozpoczęłam w momencie, kiedy powstawała. I to był strzał w dziesiątkę.
Kocham swoją pracę. Czasami bywa trudno, ale kto powiedział, że zawsze musi być łatwo i przyjemnie. Ważne, aby dzieci w szkole były szczęśliwe, zadowolone, a przede wszystkim bezpieczne.

Jak każdy człowiek posiadam wady i zalety. Moje słabości to zbyt duża pobłażliwość. A z zalety? Szczerość, lojalność, bezinteresowność i wyrozumiałość.
Mój wolny czas poświęcam na książki, pracę w ogrodzie i poznawanie świata, jak również pogłębianie wiedzy z zakresu psychologii.

 

Kamila Wawrzyniak – Wychowawca klasy VI,  nauczyciel języka polskiego,

Jestem absolwentką Uniwersytetu Zielonogórskiego. Ukończyłam filologię polską o specjalności nauczycielskiej.
Z natury jestem pogodna, pełna energii i pozytywnie nastawiona do życia. Pasjonują mnie podróże, fotografia i dobre kino.
Z pracy z dziećmi czerpię radość i zadowolenie. Dzieci poznają świat, eksperymentują, zbierają doświadczenia….są podróżnikami. Dzięki pracy na stanowisku nauczyciela języka polskiego, uczestniczę w podróżach życiowych dzieci. Daje mi to satysfakcję i chęć do podejmowania wyzwań.

Moje motto życiowe brzmi: „Żyj każdym dniem tak, jakby miał być Twoim ostatnim”.

 

Damian Markulak – pełniący obowiązki Wychowawcy klasy VI, nauczyciel przyrody, biologii i chemii

Damian Markulak, z zamiłowania ornitolog. Szczególnie interesują mnie wróble i mazurki. Największą przyjemność sprawia mi przebywanie na łonie natury.

Uwielbiam dzielić się swoją pasja z najmłodszymi i odkrywać przed nimi piękno przyrody.

 

Sylwia Piecuszek-Karpiel – Wychowawca klasy I GIM, nauczyciel matematyki i informatyki

Matematyka to całe moje życie. Początkowe dziecięce zainteresowanie zamieniło się w pasję. Studia matematyczne pozwoliły mi choć trochę zaspokoić moją ciekawość, a może jeszcze bardziej ją rozbudzić?
Jestem niezwykle szczęśliwa osobą, gdyż moja pasja stałą się moją pracą. Jako nauczyciel mogę pokazać uczniom, iż matematyka naprawdę jest ciekawa. Chcę, aby moi uczniowie bawili się matematyką korzystając z wiedzy, którą im przekazuje.
Gdy dobrze rozpoczną przygodę z tym przedmiotem, poradzą sobie z czekającymi ich w przyszłości sprawdzianami, egzaminami przedmiotowymi.

 

Weronika Bublis-Tyczyńska –  nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie

No cóż, najtrudniej jest przedstawić samą siebie na tyle, by odwiedzający chciał pozostać tu na dłużej.
Nie jestem ideałem, choć bardzo chciałabym być.
Nie lubię zimy, niestety co roku muszę się na nią szykować. Uwielbiam za to wiosnę i pełnie lata o ile zawita do nas łaskawie. Lubię czas spędzony w gronie rodziny i przyjaciół. Kocham mojego męża i dzieciaki: Maję , Mikołaja i Sarę. One są priorytetem i sensem mojego życia.

Jestem dość spokojną osóbką. Gdy dopada mnie chandra lubię usiąść w fotelu z filiżanką dobrej herbaty i powspominać dawne czasy, uwielbiam opowieści z przeszłości stare zdjęcia. Stąd zainteresowanie historią i ukończenie studiów ze specjalizacją nauczycielską. Odkąd pamiętam zawsze chciałam mieć możliwość pracy z dziećmi, początkowo historia była małym krokiem w tym kierunku. Kolejno edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna stały się „wisienką na torcie”.
Poza tym lubię obserwować ludzi…, zwłaszcza dzieci: jak pracują, rozwijają swoje umiejętności jak radzą sobie z sukcesami i jak podchodzą do porażki. One uczą nas naprawdę wiele…

Pozdrawiam wszystkich zaglądających tu – przypadkiem i nie przypadkiem :)

 

Iwona Zabawa – Nauczyciel języka polskiego

Jestem absolwentką polonistyki dwóch uczelni – Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Aktualnie znów studiuję, tym razem logopedię i język migowy. Już w tym momencie wiem, że przede mną jeszcze wiele ciekawych kierunków, które chciałabym kiedyś ukończyć.
Tak silna potrzeba samorozwoju jest odbiciem mojego charakteru. Jestem osobą, która ciągle się rozwija, poszukuje nowych pasji, doświadczeń, a także ciekawych doznań i przygód. Takim podejściem do własnego rozwoju próbuję również „zarazić” swoich uczniów. Uważam, że najważniejszą możliwością człowieka jest to, że może on ciągle dążyć do wyznaczonego przez siebie celu, nieustannie próbując swoich sił w coraz to nowszych, ciekawszych, a zarazem trudniejszych dziedzinach.
Oczywiście wszystko to trzeba robić z uśmiechem na twarzy, z pewną dozą szaleństwa, dosłownie bawiąc się tymi wszystkimi nowymi zadaniami i obowiązkami. Każdy przecież wie, że najlepsze efekty osiągamy wtedy, gdy pracujemy i uczymy się czegoś poprzez zabawę.
A mnie wręcz nazwisko zobowiązuje do takiego podejścia do nauczania,
jak i ogólnie – do życia. :)

 

Robert Lubin – Nauczyciel języka angielskiego

Jestem absolwentem Uniwersytetu Zielonogórskiego i od 2005 roku właścicielem oraz dyrektorem Szkoły Języków Obcych Big Ben learn&work – nauka i praca w Zielonej Górze.
Od momentu powstania Niepublicznego Zespołu Szkół Pro Novo w Bogaczowie wraz z nauczycielami mojej szkoły jesteśmy odpowiedzialni za naukę języka angielskiego i zwiększanie motywacji naszych uczniów do nauki oraz przybliżenie kultury krajów anglojęzycznych. Aby to osiągnąć w nauczaniu stosujemy metodę eklektyczną, polegającą na stosowaniu szerokiego spektrum metod i technik nauczania. Metoda ta znacznie uatrakcyjnia i wzbogaca proces dydaktyczny, zapobiega znużeniu powtarzalnością stosowanych zadań, umożliwia uczniowi skuteczne nabywanie umiejętności językowych.
Ponadto oferujemy naszym uczniom letnie obozy językowe, na których nie tylko uczymy się języka, ale także świetnie się bawimy i wypoczywamy.
Więcej informacji o szkole Big Ben znajduje się na nasze stronie internetowej www.bigben.zgora.pl

 

Marcin Ślebioda – Nauczyciel języka angielskiego

[informacje wkrótce]

 

Mariusz Lewandowski – Nauczyciel fizyki 

[informacje wkrótce]

 

Sylwia Żołeńska-Glac – nauczyciel wychowania fizycznego

Jestem absolwentką Uniwersytetu Zielonogórskiego, ukończyłam Animację Kultury i Sportu ze stopniem magistra. Mój niedosyt sportowy skierował mnie następnie na studia podyplomowe z Wychowania Fizycznego i Gimnastyki Korekcyjnej.
Moim powołaniem jest praca z dziećmi, uwielbiam być nauczycielem.
Uczę w Niepublicznym Zespole Szkolno-Przedszkolnym Pro Novo techniki, plastyki oraz wychowania fizycznego. Bardzo chciałabym pokierować naszych wychowanków na drogę aktywnego, zdrowego stylu życia. Pragnę pokazać jak ważny jest sport w życiu każdego człowieka. Zmysł estetyczny pomogą mi wyrobić w uczniach zamiłowanie do przedmiotów artystycznych. Bo czym byłoby nasze życie bez wyczucia piękna, stylu? Sport, malowanie, prace manualne to przede wszystkim świetna zabawa i taka idea przyświeca nam na moich zajęciach.
Prywatnie jestem osobą bardzo aktywną, wszędzie mnie pełno. Pogoda ducha i optymizm nigdy mnie nie opuszczają.

 

Ilona Jędryczkowska – Nauczyciel plastyki i techniki 

Na Uniwersytecie Zielonogórskim ukończyłam studia na kierunku historia, zaś na Uniwersytecie Wrocławskim język polski. Jestem także absolwentką Collegium Da Vinci w Poznaniu. Zdobyłam tam uprawnienia do nauczania plastyki, muzyki, techniki oraz wiedzy o kulturze.
Po wielu latach pracy z dziećmi nadal jestem zaskakiwana i wiem, iż stale muszę wymagać od siebie więcej. Dlatego też uczestniczę w wielu kursach, warsztatach i różnego rodzaju formach doskonalenia zawodowego.
Kocham dzieci. Obcując z nimi, czuję się młoda, radosna, zapominam o problemach. Uwielbiam obserwować jak one same zmieniają się, dojrzewają, stają się krytyczne. Jestem świadoma jaka spoczywa na mnie odpowiedzialność za ich edukację. Cenię sobie szczerość, prawdomówność i otwartość. Uważam, że każdy ma prawo popełniać błędy, ale wiem, jak dużej trzeba odwagi, aby się do nich przyznać. Dlatego też bardzo szanuję nawet najmniejszą próbę refleksji i poprawy.

 

Monika Czepiżak – Nauczyciel muzyki i rytmiki

Nasz świat jest pełen muzyki i dźwięków.
Jak usłyszeć i docenić te najpiękniejsze i najbardziej szlachetne? Z tym zadaniem, jako nauczyciel muzyki, mierzę się od 2005 roku.

Ukończyłam Wydział Artystyczny Uniwersytetu Zielonogórskiego na kierunku: wychowanie muzyczne, posiadam także specjalizację prowadzenia zespołów wokalnych i wokalno-instrumentalnych.

Obecnie prowadzę zajęcia rytmiki w przedszkolu, lekcje muzyki w szkole, indywidualne zajęcia umuzykalniające oraz naukę gry na pianinie i gitarze.
Wierzę, że miłość do muzyki można rozwinąć przez naukę, i że jeśli dziecko nabędzie w szkole zamiłowania do muzyki, zachowa je przez całe swoje życie.

Prywatnie moją prawdziwą radością jest Bóg i rodzina.

 

Ks. Andrzej Palweski – Nauczyciel religii

[informacje wkrótce]

 

Ks. Tomasz Baczyński – Nauczyciel religii

[informacje wkrótce]

 

Joanna Skowronek-Kaziów – Nauczyciel matematyki po angielsku 

Zamiłowanie do matematyki odziedziczyłam w genach, w spadku po tacie, który był matematykiem.
Języka angielskiego w dzisiejszych czasach nie sposób nie znać. Ułatwia komunikację z ludźmi różnych narodowości, wykorzystujemy go serfując w internecie czy podróżując po świecie.
Matematyka jest królową wszystkich nauk, dlatego i w tej dziedzinie znajomość języka jest ważna.
Kurs matematyki po angielsku otwiera przed uczniami w przyszłości możliwość przystąpienia do międzynarodowej matury czy otwiera drogę na studia zagraniczne.
W ten sposób chciałabym dołożyć małą cegiełkę do sukcesu naszych uczniów w ich dorosłym życiu zawodowym i osobistym.

 

Jadwiga Słapczyńska – pedagog szkolny, nauczyciel WDŻ

Do ut des  – Daję abyś dawał

Nauczyciel dyplomowany. Ukończyłam Uniwersytet Wrocławski, uzyskując tytuł magistra pedagogiki opiekuńczej.
Swoje kwalifikacje poszerzyłam o uprawnienia w zakresie prowadzenia zajęć „Wychowanie do życia w rodzinie” oraz kształcenia uczniów z niepełnosprawnością intelektualną (jestem oligofrenopedagogiem).
Odbyłam liczne szkolenia i jestem uprawniona do realizacji m. in.:
– programu „Ekonomia na co dzień – czyli decyduj o sobie”;
– programu zajęć wychowawczo-profilaktycznych „Spójrz inaczej”;
– programu dla młodzieży gimnazjalnej „Seks, kłamstwa i prawda”;
– warsztatów „Szkoła dla rodziców, czyli jak mówić do dzieci, żeby nas słuchały, jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły” wg metody A. Faber i E. Mazlish;
– warsztatów w zakresie umiejętności wychowawczych „Szkoła dla rodziców i wychowawców. Jak rozmawiać z nastolatkiem”.
Uczestniczyłam także w wielu innych formach doskonalenia zawodowego, które umożliwiły mi poszerzenie zakresu działań edukacyjnych, wychowawczych, opiekuńczych i innych związanych z zadaniami szkoły.
Jestem ekspertem MEN do spraw awansu zawodowego nauczycieli.

 

Dorota Laskowska-Kabała – Logopeda, terapeuta

Całe życie gonię króliczka.
Lubię robić różne rzeczy, często odbiegające od mojego wykształcenia, niestety równie często od moich umiejętności.
Od 16 lat pracuję w szkole, na początku jako nauczyciel świetlicy, teraz jako pedagog i logopeda.
Od 6 lat związana jestem z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Zielonej Górze, gdzie prowadzę zajęcia korekcyjno – edukacyjne dla sprawców przemocy domowej.
Praca logopedy jest w Pro Novo międzylądowaniem w mojej zawodowej przygodzie. Stanowi dla mnie duże wyzwanie, ale i ogromną satysfakcję, kiedy dostrzegam zmianę safy w szafę , cekolady w czekoladę, a najbardziej chyba lulki w rurkę

We wczesnym stadium swego dorosłego życia wypełniałam wolne weekendy nauką, której efektem są kwalifikacje do nauczania języka polskiego, terapii pedagogicznej, mediacji i kilku innych, które za każdym razem powodowały przeświadczenie, że im więcej wiem – wiem mniej. I wszystko to wpłynęło na poczucie, że „króliczek” wciąż się oddala. Nie ustaję jednak w gonitwie, która na szczęście nie wpływa na zachwianie mego miru domowego.

Prywatnie jestem żoną Łukasza, mamą Antoniny oraz niewolnikiem kota Brytola
i psa Dużego.
Uwielbiam przestrzeń, góry, pola, lasy i kiedy pachnie suszonymi grzybami, kiszoną kapustą i sernikiem upieczonym przez moją siostrę.

 

Patrycja Gabrysiak – Instruktor zumby

Moja przygoda z tańcem rozpoczęła się wiele lat temu od tańca towarzyskiego. Początkowo miała to być tylko zabawa, lecz po pewnym czasie zakochałam się w tej dyscyplinie. Trenowałam pod okiem szkoleniowców klubu „Gracja Zielona Góra” czyli między innymi Andrzeja Sadeckiego oraz Kariny Nawrot, którzy jako para taneczna zdobyli nie tylko Mistrzostwo Polski w tańcach standardowych ale i wiele innych międzynarodowych tytułów.
Na zajęcia Zumba Fitness trafiłam zupełnie przypadkowo, ale już od pierwszej godziny poczułam, że jest to idealna praca dla mnie. Po ukończeniu kursów, uprawniających mnie do prowadzenia zajęć dla dorosłych oraz dla dzieci rozpoczęłam pracę, która daje mi wiele radości. Moim celem jest sprawienie, że dzieci będą uważały aktywność fizyczną za świetną zabawę i codzienność.
Na każdych zajęciach Zumby staram się przekazać podopiecznym dużo uśmiechu i pozytywnej energii, ale także kładę nacisk na ważne aspekty jak rozgrzewka oraz ochłodzenie organizmu po wysiłku sportowym.
Studiuję również  Pedagogikę ze specjalnością Edukacja Wczesnoszkolna i Przedszkolna na Uniwersytecie Zielonogórskim. Staram się wykorzystywać wiedzę pozyskaną na uczelni w kontaktach z przedszkolakami.
Jestem bardzo radosną i szczerą osobą. Jednak jedną z najważniejszą cech w moim zawodzie jest pokora i ambicja. Dlatego każdego dnia staram się samodoskonalić, ale także uczestniczyć w różnego typu szkoleniach wyjazdowych.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

YouTube Fundacji Pro Novo