Drodzy Absolwenci – Uczniowie Klas Ósmych!

To Wasz ostatni dzień w naszej szkole. Przed Wami nowe szkoły, nowe wyzwania, nowe sukcesy. To czas, kiedy musicie się zastanowić, kim jesteście i czego oczekujecie, w jaki sposób chcecie nadać sens swojemu życiu.

Jeśli miałabym dać Wam radę, powiedziałabym, abyście nie czekali. Życia nie da się odłożyć na później ani nie da się go przeżyć na zapas. Trzeba tu i teraz podejmować działania, które przybliżają do marzeń.
Rozwój nigdy się nie kończy, składa się z mnóstwa etapów i kiedy człowiek myśli, że osiągnął ostatni, otwiera się przed nim kolejny.
To umiejętność dokonywania wyborów decyduje o losie człowieka.

Teraz stoicie właśnie przed takim wyborem, przed kolejnym etapem Waszego życia. Pamiętajcie, że nie zawsze jest tak, że wygrywają najmądrzejsi, najpiękniejsi i najbardziej przebojowi. Wygrywają ci, którzy postanawiają wygrać, są konsekwentni w dążeniu do założonych celów.

Żyje się tylko raz, ale jeśli żyje się dobrze, to ten raz wystarczy.

Dzisiaj wyruszacie w kolejną drogę, do której staraliśmy się Was jak najlepiej przygotować. Myślę, że w znacznej mierze nam się to udało.
Kolejny etap życia kiedyś się kończy, ale zaczyna się coś nowego.

Ale pamiętajcie, że wartościowy człowiek nie wstydzi się miejsca, z którego się wywodzi, nie boi się pokazać słabości. Pamiętajcie zatem skąd pochodzicie, kim jesteście, mówcie otwarcie o swoich uczuciach, problemach i boleściach. Wartościowy człowiek to też taki, który dopuszcza różnicę poglądów, taki który używa siły argumentu a nie argumentu siły, żeby przekonać konkurenta do swoich racji. Nie bójcie się więc dyskusji, rozmów, różnicy zdań.

Niech w Waszym, za chwile dorosłym, życiu zawsze bliskie Wam będzie przesłanie prof. Władysława Bartoszewskiego: „Warto być przyzwoitym”.

Pamiętajcie o tym!!!

Fotorelacja