Są puchate, ogromne lub wręcz przeciwnie zupełnie niepozorne, miewają klapnięte uszko lub pękaty brzuszek, stały się bohaterami literatury dziecięcej i bajek telewizyjnych, ale co najważniejsze są uwielbiane przez wszystkie dzieci.
A o kim mowa? Oczywiście o pluszowych misiach. Światowy Dzień Pluszowego Misia przypada na 25.11., jednak nasze przedszkolaki już dziś świętowały obecność tych sympatycznych jegomości.
W przedszkolu zaroiło się dziś od rozmaitych pluszaków. Spotkanie zainaugurowaliśmy wysłuchaniem historii powstania pierwszego pluszowego misia. Następnie w doskonałych humorach rozpoczęliśmy potyczki grupowe i indywidualne dotyczące znajomości kultowych misiów będących bohaterami bajek. Każda z grup rozwiązywała zagadkę słowną na temat wybranego misia. Na niezdecydowanych czekała mała muzyczna podpowiedź w postaci piosenki tytułowej pochodzącej z bajki, w której występuje bohater zagadki.
Wszystkie dzieci odtańczyły również taniec prawdziwego niedźwiadka.
Przedszkolaki po wypiciu soku z gumijagód poddały się Gumisiowemu testowi sprawności, w którym należało wykazać się skocznością. Mimo lekkiego nastroju naszego spotkania podjęliśmy się również ważnego tematu dbania o misie i inne zabawki. „Jeżyki” przedstawiły swoim kolegom wiersz Cz. Janczarskiego „Kto misiowi urwał ucho” i wspólnie z nimi zastanawiały się jak dbać o swoich pluszowych przyjaciół.
Pozostając w nieco poważniejszym tonie dzieci rozwiązały test znajomości zwyczajów niedźwiedzi brunatnych.
Na koniec uroczystości każda z grup odebrała pamiątkowy dyplom i miała możliwość degustacji miodu.

Fotorelacja