Drodzy Rodzice,

Opieka w klasach 1-3, zgodnie z wytycznymi rusza od 25 maja oferując zajęcia opiekuńcze i częściowo dydaktyczne, w ściśle określonych przez procedurę warunkach (wszystkie procedury w załączeniu. Bardzo proszę o zapoznanie się z nimi. To istotne z puntu widzenia bezpieczeństwa nas wszystkich. Drodzy Państwo, procedury regulujące pracę szkoły przy zachowaniu rygoru sanitarnego w okresie zagrożenia chorobą COVID-19 obowiązują bezwzględnie nas wszystkich).

Możliwość korzystania z opieki w szkole jest adresowana przede wszystkim do rodziców, których charakter pracy i wykonywane obowiązki zawodowe wymagają przebywania poza miejscem zamieszkania.

Chcemy też w dalszym ciągu wspierać dzieci, które zostaną w domu oraz ich rodziców. Dlatego w określonych godzinach nauczyciele będą się łączyć z dziećmi i pracować na Zoom jak dotychczas. Plan ulega drobnej korekcie, ale jak dotychczas, chcemy, by dzieci miały stałe godziny zajęć i siedziały najkrócej jak się da przed monitorem, zaś wyciągnęły maksimum wiadomości. Plan łączeń w załączeniu.

Informujemy, że zajęcia w szkole będą się odbywały w godzinach 9.00 – 13.00. Jeśli macie Państwo (osoby, które zgłosiły dzieci do opieki) potrzebę, by dzieci pozostały w szkole pod opieką świetlicy (maksymalnie do 15:15, a rano od 8:00), bardzo proszę o informację do wychowawcy klas do jutra najpóźniej.
Dzieci, w podanych godzinach pozostają pod opieką wychowawców i łączą się z kolegami w domu (zgodnie z nowym planem połączeń – w załączeniu. W planie uwzględnione są tylko godziny łączeń przez Zoom i przerw – dzieci będą mieć przerwy w różnym czasie, by się nie mieszać. Zaplanowane jest to tak, że o jednej godzinie przerwę zaczynają dwie klasy i spędzają ją w różnych częściach szkoły, zaś po jej zakończeniu przerwę mają kolejne dwie klasy. Oczywiście pomiędzy tymi godzinami jest e-learning i praca z nauczycielem w klasie. Piątek, to tak jak teraz czas na BPI) realizując podstawę programową pod okiem nauczyciela z zachowaniem reżimu sanitarnego.
Zgodnie z wytycznymi, w jednaj sali może przebywać 7 dzieci. W naszej szkole mogą powstać 4 takie grupy.

W związku z kolejnymi łagodzeniami obostrzeń i uruchamianiem kolejnych gałęzi gospodarki możecie Państwo stanąć przed koniecznością powrotu dziecka do szkoły (niestety wówczas pierwszeństwo będą miały dzieci z domów, gdzie oboje Państwo pracujecie. Dla nas to mało komfortowa sytuacja, uwierzcie). Osoby zainteresowane posłaniem dziecka do szkoły powinny zgłosić taką potrzebę – telefonicznie lub za pośrednictwem dziennika elektronicznego. Jesteśmy do Państwa dyspozycji i zrobimy wszystko, w miarę naszych możliwości, aby Państwu pomóc. Dlatego jak tylko zrodzi się taka potrzeba, proszę kontaktować się z nami.

Samo zgłoszenie nie jest równoznaczne z przyjęciem dziecka. Nastąpić może ono jedynie po potwierdzeniu takiej możliwości przez nas. Podkreślam, że przyjście dziecka w tym okresie nie może nastąpić z biegu, ot tak – z dnia na dzień – bez zgłoszenia. Zaś zgłoszeń proszę dokonywać najwcześniej w tygodniu poprzedzającym taką potrzebę.

Przypominamy, że do szkoły mogą być przyprowadzane tylko dzieci zdrowe. Bez kataru, kaszlu, bólu gardła, biegunki, temperatury.
Dodatkowo, w pierwszym dniu przebywania dziecka w szkole, prosimy, by przekazać nauczycielowi zgodę na pomiar temperatury dziecku – Załącznik nr 3 (warunek konieczny przyjęcia do szkoły).

Jeśli chodzi o dowozy – prośba do tych z Państwa, którzy mogą dowieźć i odebrać dzieci, aby zrobili to osobiście, gdyż w ramach dowozów mamy dostępnego busa, ale chciałabym ograniczyć ilość dzieci w pojeździe, ze względów bezpieczeństwa. Proszę o info z Państwa strony, kto osobiście będzie przywoził i odbierał dzieci.
Rozkład jazdy w załączeniu. Obowiązuje w pierwszym tygodniu powrotu, czyli od 25 do 29.05.2020.

Czekamy na dzieci i Państwa w poniedziałek. I liczymy na uśmiech i zrozumienie w tej nietypowej sytuacji, na rozmowy z dziećmi, wytłumaczenie im, że nie wszystko będzie jak dotychczas. Choćby przerwy, czyli ukochany czas dzieci nie będzie taki jaki pamiętają z

czasu przed pandemią. Co nie znaczy, że mamy dzieci straszyć. :) Chodzi o przygotowanie ich na nową sytuację. My zrobimy wszystko, by nasze dzieci poczuły się z nami dobrze i bezpiecznie.
Jak Państwo wyczytaliście w procedurach, nie będzie możliwości korzystania z posiłków (dzieci przynoszą ze sobą śniadaniówki i bidon lub podpisaną butelkę). Resztę informacji znajdziecie Państwo w załączonych dokumentach, z którymi, nalegam, abyście się Państwo wnikliwie zapoznali.

Z góry dziękuję za współpracę.

Aneta Ziółkowska

Procedura covid klasy 1-3
Procedura-podejrzenie-zakazenia
Procedura-postępowania-prewencyjnego
Załacznik-nr-2-do-procedury-postępowania-prewencyjnego-3
Załącznik nr 3 – zgoda na mierzenie temperatury
Załącznik-nr-1-do-procedury-postępowania-prewencyjnego
Rozkład od 25 do 29.05 c