Oczywiście nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie obchodzili Mikołajek w zupełnie inny sposób niż połowa populacji tego świata. :)
Czapka Mikołaja dzisiaj stanowiła obowiązkowe uzupełnienie mundurków szkolnych. :)

Już czwarty rok z rzędu 6 grudnia podsumowujemy trwającą 5 tygodni akcję „I Ty możesz zostać św. Mikołajem”.
W dzień, kiedy inne dzieci dostają prezenty, nasze uczą się, że dawanie sprawia dużo więcej satysfakcji niż branie.
Pokazujemy im, jak cudownie jest robić prezenty szczególnie tym potrzebującym. Uczymy otwierać serca na drugiego człowieka.
W tym roku postanowiliśmy wesprzeć podopiecznych UNICEF Polska i wesprzeć potrzebującego pana z Bogaczowa w ramach Szlachetnej Paczki.

Przez ostatnie tygodnie uczniowie i przedszkolaki z Pro Novo sprzedawali ciasta, desery, słodkości, losy, by cały przychód z akcji przeznaczyć na pomoc potrzebującym. Udało nam się zebrać aż 3959,75 zł  zł!!!

Z tych środków w ramach akcji Paczka bez pudła kupiliśmy za kwotę 3338,66 zł: pompę wodną, pasty terapeutyczne, mleko terapeutyczne, taśmy do mierzenia obwodu ramienia, pakiety odżywcze, ołówki, podręczniki i pakiety edukacyjne, szczepionki przeciwko odrze i polio, mydło. Pomoc nasza trafi do najbardziej odległych zakątków świata.
Zanim spotkaliśmy się, by podsumować akcję, każda klasa przygotowała plakat z konturami kraju, do którego wysyłała swoją Paczkę bez pudła. Uczniowie odszukiwali informacji w internecie o tym zakątku, oglądali film o tym miejscu i pomocy realizowanej przez organizację Unicef z wykorzystaniem zakupionych rzeczy.
Pozostałe środki postanowiliśmy przeznaczyć na pomoc dla mieszkańca Bogaczowa w ramach Szlachetnej Paczki.

Jak było? Momentami smutno (bo obraz głodujących czy chorych dzieci z pewnością wzbudzał takie uczucia), momentami nostalgicznie, ale generalnie bardzo optymistycznie.
Bo przecież na sercu robi się tak lekko i przyjemnie, gdy zdamy sobie sprawę z tego, że nasza mała pomoc, kilka złotych przemnożone przez liczbę uczniów sprawiło, że mogliśmy pomóc bardzo dużej liczbie potrzebujących.

Fotorelacja