Wtorkowy poranek był wyjątkowy dla naszych przedszkolaków, gdyż wzięły one udział w niecodziennej uroczystość – ­ Poranku Wielkanocnym.
Celem spotkania przy świątecznym stole, było przybliżenie dzieciom zwyczajów i tradycji świąt Wielkiej Nocy. Sala z tej okazji była odświętnie udekorowana. W centralnym miejscu stały przystrojone stoły, a na nich wszystkie potrawy związane ze Świętami Wielkiej Nocy. Nie mogło zabraknąć jajka, białej kiełbasy, ,,baby wielkanocnej”, stroików z bazi i bukszpanu – symboli budzącej się do życia przyrody. O znaczeniu pokarmów, jako symboli świątecznych, dzieci dowiedziały się wcześniej podczas zajęci, gdzie wysłuchały wielu ciekawostek na temat świąt wielkanocnych.

Przed rozpoczęciem wspólnego śniadania złożyliśmy sobie ciepłe życzenia. W przygotowania zaangażowali się rodzice, przynosząc pyszne, domowe wypieki: baby i mazurki wielkanocne.
Po wspólnym, świątecznym śniadanku wszystkie dzieci udały się na plac zabaw, gdzie zajączek ukrył słodkie smakołyki i nie tylko. Wszystkie dzieci wyruszyły na poszukiwania . Zabawy było przy tym co nie miara. W salach zaś na dzieci czekała mała niespodzianka – paczuszki od zajączka .

Takie radosne przeżycia z pewnością na długo pozostaną w pamięci.

Fotogaleria