Pi jest niewątpliwie najsłynniejszą liczbą świata. W przybliżeniu równa jest 3,14. Tak w notacji amerykańskiej zapisuje się datę 14 marca i dlatego właśnie dzisiaj w naszym Zespole obchodziliśmy Dzień liczby Pi (urodziny ludolfiny, bo tak też inaczej ją nazywamy).

Spotkanie z liczbą pi rozpoczęliśmy już od najmłodszych grup. Ciężko maluchom pojąć co oznacza średnica i stosunek długości, ale ważne aby pewne pojęcia były początkiem drogi w poszukiwaniu odpowiedzi. Czasem impuls, słowo, rozbudzona dziecięca ciekawość może zdziałać więcej niż zwykła lekcja. Cały nasz dzisiejszy dzień „kręcił” się właśnie wokół liczby Pi.

Uczniowie klas I i III mieli okazję zobaczyć prezentację multimedialną na temat ludolfiny, która bardzo zaciekawiła „małych naukowców”. Następnie dzieci wzięły udział w konkursach takich, jak zapamiętywanie jak największej ilości cyfr po przecinku czy też kalambury matematyczne. Świetna zabawa i nauka jednocześnie to jest to…
Klasa V, aby solenizantce nie było przykro, przygotowała niezwykłe torty.
Klasa VII i II GIM wierszem utrwalały zapis liczby Pi. Klasy czwarte wraz z piątą połączyły szybkość, koncentrację i pamięć w wyścigach.
Na posumowanie tego święta wraz z całą szkołą i przedszkolem (ok. 130 osób), rozpoczynając od najstarszych uczniów, ustawiliśmy się i utworzyliśmy nie mały ciąg liczb. :) Choć wiemy, że to tylko fragmencik. :)
Za rok kolejne obchody.

Fotorelacja