Witamy serdecznie!

Pierwsze nocowanie w historii Zespołu Pro Novo za Nami. Zależało Nam, aby uczniowie wrócili do domu zadowoleni, uśmiechnięci, z głową pełną wrażeń i miłych wspomnień. Dlatego też na ten wieczór i noc przygotowałyśmy mnóstwo atrakcji.

Zabawę rozpoczęliśmy od pakowania do worków i pudeł zabawek należących do przedszkolaków. Było to przygotowane do akcji DZIEŃ BEZ ZABAWEK, która odbędzie się 2014-10-13 ( poniedziałek). Zadaniem najmłodszych dzieci będzie wymyślanie ciekawych zabaw i tworzenie własnych zabawek. Akcja ma na celu pobudzenie wyobraźni dzieci i kształtowanie umiejętności kreatywnego myślenia. Pluszaki, samochodziki i gry planszowe odpoczywają,
a maluchom życzymy powodzenia i wytrwałości!

Kolejnym krokiem w kierunku integracji klasy IV i V było przygotowanie ciasta i składników potrzebnych do upieczenia pizzy. Uczniowie pracowali w skupieniu, zadanie wykonali
z ogromnym zaangażowaniem. Aż miło było popatrzeć, jak walczą z szynką, serem, papryką, pomidorami, czosnkiem i ostrą cebulą.

W trakcie Naszego spotkania, nie zabrakło tańców – hulańców. Przygaszone światło, głośna muzyka… niczego więcej do szczęścia dzieciom nie potrzeba. Dziewczynki zaprezentowały układ, który opanowały na zajęciach zumby, a chłopcy dzielnie dotrzymywali im kroku. Śmiechu było przy tym co niemiara.

Czas umilały Nam również różnego rodzaju gry towarzyskie dla dzieci. Nie zabrakło też wojny na poduszki, chłopcy kontra dziewczęta. Zauważyłyśmy, że dzieci bardzo dobrze czują się w swoim towarzystwie.

Finałem spotkania było oglądanie filmu pt. „Mikołajek”. Dzieci wyszły o poranku ze szkoły bardzo zmęczone, ale szczęśliwe. Zatem założenia i cele spotkania zostały zrealizowane. Mamy nadzieję.

Wszystkim dzieciom życzymy spokojnego weekendu. Dużo snu i odpoczynku.
Do zobaczenia w poniedziałek! Pamiętajcie, że jedziemy na wycieczkę.

Z pozdrowieniami,
Kamila Wawrzyniak [ wychowawca klasy IV ]
Sylwia Żołeńska-Glac [ wychowawca klasy V ]