Oj, działo się u nas, działo!

Kolejny tydzień przepełniony atrakcjami dla naszych podopiecznych za nami.

I znowu jest o czym pisać:
1) W poniedziałek, 2014-10-13, nasze przedszkolaki wróciły po weekendzie do sal, w których…. nie było zabawek. Na poniedziałek bowiem zaplanowaliśmy dla naszych najmłodszych „Dzień bez zabawek”. Puste półki nie zraziły naszych zuchów. Po śniadaniu przedszkolaki wykonały własne zabawki – sklejały ze sobą różne materiały przy użyciu kleju lub taśmy, wycinały różne kształty. Zabawy i śmiechu było co nie miara. Powstały wspaniałe pojazdy, gąsienice, lalki, rakiety, roboty i wiele innych. Jak się okazuje można się świetnie bawić nie mając do dyspozycji najnowszej kolekcji zabawek. Nasze maluchy mają naprawę otwarte główki i są bardzo kreatywne.

2) Tego samego dnia, w poniedziałek, 2014-10-13, wszystkie dzieci z klasy I, II, IV i V udały się na wycieczkę do Muzeum Archeologicznego w Świdnicy. Na miejscu uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy – podczas gdy jedna zwiedzała, druga wzięła udział w lekcji muzealnej. Podczas spotkania z panią archeolog dzieci dowiedzieli się co to takiego epoka kamienia i brązu, mogły dotykać różnych eksponatów wykonanych z tych materiałów, a jedna z dziewczynek prawie przeniosła się do epoki brązu – została ubrana w odzież z tamtego okresu i przyozdobiona ozdobami dla niego charakterystycznymi. Dla dzieci dużym przeżyciem było to, że mogą dotknąć czegoś co ma kilka tysięcy lat.

3) We wtorek, 2014-10-14, dzień w naszym Zespole upłynął pod hasłem „Kino w szkole”. Oczywiście rozpoczęliśmy go od krótkiego apelu z okazji Dnia Nauczyciela, podczas którego zaprezentowały się wszystkie dzieci, a grupa teatralna „Jawajka” przygotowała na tę okazję dwa zabawne skecze. Apel miał charakter wspólnej zabawy i radosnego świętowania. Po nim odbyły się pierwsze w naszym Zespole wybory do Samorządu Szkolnego. W tym roku uczniów będą reprezentować: Michał Dulski – przewodniczący, Karol Fornalczyk – zastępca i Maja Tyczyńska – sekretarz.
Po ukonstytuowaniu się samorządu, dzieci rozeszły się do klas, gdzie czekało na nie nasze szkolne kino. Oczywiście nie zabrakło popcornu i coli, czyli tego, co jest najlepsze w każdym, nawet najmniejszym kinie. :)

3) W czwartek, 2014-10-16, podczas gdy uczniowie szkoły już pilnie pracowali nad wzbogacaniem swojej wiedzy i pobudzaniem szarych komórek, przedszkolaki udały się na wycieczkę do Starej Owczarni. Dla najmłodszej grupy wycieczka ta byłą ogromnym przeżyciem – był to pierwszy wspólny wyjazd.
Po przybyciu na miejsce dzieci udały się do stajni, gdzie czekały na nie konie wraz z opiekunami. Ci ostatni opowiedzieli w kilku zdaniach o wyglądzie koników i ich cechach charakterystycznych, zachowaniu, znakach, które możemy odczytać z ich ruchu lub wyglądu. Następnie każde z dzieci mogło usiąść na grzbiecie tych cudownych zwierząt i skorzystać z krótkiej przejażdżki w asyście opiekuna.
Zanim dzieci opuściły stajnię, pani nakarmiła zwierzęta owocami, które przyniosły dla nich dzieci.
Później część przedszkolaków wybrała się na przejażdżkę bryczką po okolicy. Było to ogromne przeżycie.
W tym czasie inne grupy zostały ugoszczone w przytulnej kawiarni, czekając na swoją kolej.
Wycieczkę zdecydowanie może zostać zaliczona do udanych. Dzieci były zachwycone atrakcjami jakie im zaserwowano. Na zakończenie przedszkolaki podziękowały za gościnę i atrakcje, po czym udały się autokarem w drogę powrotną (to też było dla części dzieci wielką atrakcją).

Tak więc kolejny tydzień za nami.

Kolejne tygodnie zapowiadają się równie ciekawie. Wrażeniami będziemy się z Państwem z całą pewnością dzielić – obiecujemy!