W Niepublicznym Przedszkolu PRO NOVO we wtorek, 2017-02-21, miało miejsce miłe wydarzenie.
Dzieci wszystkich grup spotkały się na auli aby zasłuchać się w niezwykłe opowieści, które czytała nam pani Urszula Kaziów-Krasny, mama Jasia.
Wydarzenie zostało zrealizowane w ramach jednego z zadań konkursowych „Zaczytane przedszkole”, do którego przystąpiła nasza placówka.

Wspólne czytanie nie tylko uczy, rozwija wyobraźnię ale również buduje relacje i więzi. Zalety są więc ogromne! Pani Ula po mistrzowsku odczytała nam trzy wiersze – „W aeroplanie”, „Leń” i „Lokomotywa”. Po prostu klasyka, która nigdy się nie nudzi, jest ponadczasowa i piękna. Dzieci włączały się do czytania, reagowały żywo i spontanicznie. Po zakończeniu wspólnego czytania wykonały ilustracje do wybranego wiersza. Wszystkie prace były niezwykłe. Dzieci zostały zachęcone do wypożyczenia książki z biblioteczki klasowej, aby na dobranoc poprosić mamę lub tatę o przeczytanie. Może w każdym domu rozkwitnie nowa tradycja „czytania do poduszki”?
Biedronki, Żabki, Misie i Motyle miały dzisiaj „Czytanie na dywanie” i z całą pewnością można powiedzieć, że dzieci były zasłuchane i zaczytane.