Tematem wtorkowego, półkolonijnego dnia była Bitwa o Tron Szkoły Magii Pro Novo!

Uczniowie stając do potyczek w wielu różnych konkurencjach walczyli o najwyższe trofeum – korony należące do profesorów tajemnych sztuk magicznych. Dzieci za każe zwycięskie zadanie otrzymywały określoną ilość magicznych cukierków.

Turniej rozpoczęliśmy grą „Zakazane słowa”, która przypomina znaną, niezwykle lubianą przez dzieci grę TABU. Kolejne zabawy polegały m. in. na odpowiedzeniu na pytania dotyczące fragmentów filmów, w których występują nadprzyrodzone moce, ułożeniu odpowiednich haseł z zamkniętymi oczami, a także odgadnięciu tytułów książek opowiadających o magii. Ustawiliśmy w szkole także koło fortuny, które sprawdzało naszą wiedzę na temat Polski.

Konkurencji było naprawdę dużo. Aby nasi pretendenci do tronu nie znudzili się zadaniami, nauczyciele stosowali tzw. przerywnik, który upodobali sobie wszyscy. Były nim zagadki muzyczne. Uczniowie po linii melodycznej próbowali odgadnąć tytuł oraz wykonawcę utworu.

Nie zabrakło w dniu dzisiejszym także gry w terenie, podczas której uczniowie szukali elementów rebusa oraz gier i zabaw na świeżym powietrzu.
Na dworze studenci Szkoły Magii ścigali się na nartach z magicznego drzewa, latali na miotłach oraz wzięli udział w sztafecie w kartonach.

Czy się podobało?wystarczy spojrzeć na uśmiechnięte twarze :).

Fotorelacja