W dniu dzisiejszym mieliśmy przyjemność spotkać się z wyjątkowym gościem. Odwiedziła nas Pani Alina Bhatti przedstawicielka Fundacja ESPA, która wraz z organizacją HOP-E, pomagają pokonać ubóstwo na Filipinach. Obie organizacje współpracują przy budowaniu i prowadzeniu małych szkół (tzw. bambusowych szkół) w tym odległym rejonie świata.

Pani Alina opowiedziała nam o ubogich dzieciach na Filipinach, rodzicach którzy nie mają pracy i pieniędzy na utrzymanie swoich rodzin. Obejrzeliśmy też filmik video o Mary Rose, dziewczynce żyjącej w skrajnym ubóstwie, pracującej na wysypisku śmieci, której historia wszystko zaczęła.
To jej opowieść, jej słowa, poruszyły serce członków ESPA i sprawiła, że podjęli decyzję o wsparciu Filipin.

Naszym oczom ukazały się obrazki pokazujące nędzę tego rejonu świata (ale i ogromnych dysproporcji), usłyszeliśmy też słowa dziewczynki, której marzeniem jest… móc chodzić do szkoły. Bo tylko to w jej kraju gwarantuje w przyszłości poprawę sytuacji materialnej całej rodziny.
Pani Alina pokazała nam też przygotowane przez dzieci filipińskie kartki świąteczne i podziękowania za wsparcie i pomoc.

Była to bardzo ciekawa i piękna lekcja. Lekcja pokory, która poruszyła chyba wszystkie serduszka..

Fotorelacja