Po wielu latach mamy w gminie gimnazjalnego laureata!

Uczennica klasy I GIM, Jagoda Ziółkowska została laureatką konkursu przedmiotowego z języka polskiego organizowanego przez Lubuskiego Kuratora Oświaty.
Sukces tym większy, że w konkursach biorą udział głównie uczniowie gimnazjalnych klas III. Nasza podopieczna nie dość, że swoją przygodę z gimnazjum dopiero rozpoczęła, to jeszcze jest rok młodsza od kolegów z klas pierwszych, bowiem do szkoły trafiła jako sześciolatek.

W konkursach przedmiotowych (język polski był 1 z 10 przedmiotów) wzięło w tym roku udział 13 474 uczniów. Zaledwie 155 zostało laureatami (wśród nich Jagoda).
Najmłodsza gimnazjalistka Pro Novo zmagała się z kolegami i koleżankami z całego województwa, uzyskując znakomity wynik zarówno w części pisemnej, jak i ustnej.

Rozpiera nas radość i duma, gdyż od lat nie mieliśmy w gminie Nowogród Bobrzański laureatów konkursów przedmiotowych w kategorii gimnazjum. Dzięki Jagodzie możemy się poszczycić tym osiągnięciem już w pierwszym roku funkcjonowania Gimnazjum Językowego Pro Novo.

Fotorealcja