Drodzy Rodzice,

kilka informacji w związku z ostatnim tygodniem stycznia i zbliżającymi się feriami zimowym.

Co nas czeka w tym tygodniu:
1) dzieci rozpoczynają przygotowania do uroczystego nadania nazw grupom, które nastąpi 04 lutego,
2) w piątek, 31.01 w naszym Zespole odbędzie się Bal Karnawałowy. Bal planujemy zorganizować zaraz po śniadaniu i potrwa on oczywiście do godzin popołudniowych. Dla dzieci przygotowaliśmy szereg atrakcji, zabaw, pląsów. W związku z tym mamy do Państwa prośbę, by za pośrednictwem dzieci lub osobiście przekazać coś słodkiego, co będzie częścią wspólnego poczęstunku.
3) obchodzimy kolejne urodziny (styczeń jest wyjątkowo obfity w święta naszych solenizantów) Michała D. i Jagody Z.

Ferie zimowe.
W pierwszym tygodniu ferii zimowych (od 03 do 07 lutego) planujemy zorganizować na terenie Zespołu półkolonie (w drugim tygodniu szkoła i przedszkole będą nieczynne).
Będą mieć one formę otwartą – mogą w nich brać udział koledzy i koleżanki naszych dzieci (warunkiem jest zgłoszenie tego faktu do nas i dostarczenie zgody rodziców).

Przedszkole i szkoła przez cały tydzień będą pracować w godzinach 8.00 – 14.00.
Zapewniamy dowozy z Nowogrodu (start z ul. Nadbrzeżnej o godz. 7.45).

Każdy dzień podczas półkolonii przebiegać będzie pod innym hasłem i będzie dostosowany do wieku dzieci (planujemy podział zajęć na następujące grupy: 3 i 4 latki, dzieci do lat 7 i dzieci starsze).

I tak:
1) poniedziałek (03.02.2014) – „W poszukiwaniu zaginionej zabawy”. Pierwszy dzień to czas na wspólne zabawy ruchowe, zabawy z chustą animacyjną, rozgrywki między grupami. Pokażemy dzieciom też jak można zrobić coś z niczego, przekonamy, że własnymi dłońmi zrobić można cuda.
2) wtorek (04.02.2014) – „Wielkie żarcie”. Dzieci dowiedzą się, dlaczego warto zdrowo się odżywiać, co jeść, by nie bolał brzuch czy głowa. Wspólnie przygotujemy coś pysznego do jedzenia. Tego dnia nadamy również nazwy naszym grupom i klasom.
3) środa (05.02.2014) – „Einstein też kiedyś był dzieckiem”. Przeistoczymy się w małych wynalazców, pracowników laboratorium badawczego, którym stanie się nasza szkoła. Przeprowadzimy szereg ciekawych eksperymentów. Wszystko po to, by tajniki wiedzy przestały być tajne, by pojąć rzeczy niepojęte.
4) czwartek (06.02.2014) – „Matematyka – miłość od pierwszego policzenia”. Przekonamy dzieci, że można wykorzystać matematykę do dobrej zabawy. Czekają nas różne zabawy i konkurencje. Konkurencje należy nagradzać. Mamy więc nagrody. Osoby z największą liczbą punktów otrzymają medale, a każdy uczestnik – pamiątkowy dyplom „zwariowanego matematyka”.
5) piątek (07.02.2014) – pojedziemy na całodzienną wycieczkę do Wrocławia (będziemy kontynuować zabawę z eksperymentami we wrocławskim Humanitarium, po czym obejrzymy największą w Polsce wystawę klocków lego, składającą się z ponad miliona elementów!) – to wyjazd dla dzieci z klasy startowej, I i IV oraz ich kolegów w wieku 6-13 lat (dzieci ze szkoły podstawowej).
Dzieci młodsze (3 i 4 latki) pojadą z nami do kina w Zielonej Górze, gdzie z popcornem w dłoni obejrzą na ekranie Cinema City bajkę.

I co najważniejsze – udział w półkoloniach jest nieodpłatny dla wszystkich, również dla dzieci spoza Zespołu.
Płacicie Państwo tylko za piątkową wycieczkę:
1) koszt wyjazdu do Wrocławia to 90 zł (w cenie przejazd, zwiedzanie i warsztaty w Humanitarium, wejście na największą wystawę kloców Lego i obiad),
2) koszt wyjazdu do Zielonej Góry to 45 zł (w cenie przejazd, bilet do kina, popcorn i co nieco w McDonald’s).

Prośba, by zgłaszać (najlepiej drogą mailową, lub bezpośrednio do wychowawców) udział chętnych dzieci w wycieczkach.

Pozdrawiam,
Aneta Woźniak-Ziółkowska