Za nami kolejny, pełen atrakcji dla naszych dzieci i nie tylko tydzień.

A rozpoczęła go ważna dla najmłodszych przedszkolaków uroczystość – Pasowanie na przedszkolaka. Maluchy odświętnie ubrane przybyły po południu do przedszkola w towarzystwie rodziców a niekiedy i dziadków. Po występie przygotowanym właśnie przez najmłodszych, po oczywiście zdanym śpiewająco egzaminie i po złożonym przyrzeczeniu każdy trzy- i czterolatek został uroczyście pasowany wielką kolorową kredką na prawdziwego przedszkolaka. Dokumentem potwierdzającym ten fakt były dyplomy i słodka niespodzianka. Po uroczystości na rodziców i dzieci czekał poczęstunek.

We wtorkowe popołudnie cała nasza społeczność miała okazję uczestniczyć w Święcie pieczonego ziemniaka. Rozpoczęliśmy od poszukiwania skarbu. Każdy przedszkolak i uczeń otrzymał mapkę i jego zadaniem było odnalezienie miejsca, w którym kryła się niespodzianka.
Nie obyło się również bez konkursów i zawodów dla dzieci. Rodzice dotrzymywali kroku swoim pociechom – mamy dzielnie wbijały na czas gwoździe, a tatusiowie obierali ziemniaki.
Po zmaganiach zgromadziliśmy się wszyscy wokół ogniska, by upiec pyszne kiełbaski i ziemniaki.

W tym tygodniu również z klasy pierwszej i startowej byliśmy bardzo dumni. Dzieci podjęły decyzję, iż zaopiekują się jednym z opuszczonych grobów na cmentarzu w Bogaczowie. Wygrabiły liście, uporządkowały grób, ułożyły przyniesione kwiaty i zapaliły znicze. Mamy nadzieję, że o tym miejscu będą pamiętać nie tylko z okazji zbliżającego się Święta Zmarłych.

A co przed nami?
W nadchodzącym tygodniu zaplanowaliśmy dla naszych podopiecznych wycieczkę. Dzieci z grup młodszych i klasy startowej spędzą we wtorek czas w Parku Zabaw Twórczych w Żarach, gdzie będą miły okazję rozwijać swą kreatywność i pomysłowość. Oczywiście znajdzie się i czas na małe szaleństwo.
W tym czasie uczniowie z klasy pierwszej i czwartej pod czujnym okiem nauczycieli i ratownika będą korzystać z uroków basenu Wodnik w Żarach.
Wyruszamy zaraz po śniadaniu. Mamy nadzieję, że wrócimy ze zmęczonymi, ale szczęśliwymi uczniami i przedszkolakami.

Prośba o spakowanie dzieciom na wyjazd czegoś do picia. Uczniowie klasy I i IV zabierają ze sobą dodatkowo ręcznik i strój kąpielowy czy kąpielówki.
W dniu jutrzejszym przekażemy dzieciom zgody na wyjazd. Prosimy je wypełnić i dostarczyć osobiście czy za pośrednictwem dzieci przed wyjazdem we wtorek (koniecznie!).

Jeśli któreś z dzieci cierpi na chorobę lokomocyjną, prośba o poinformowanie nas o tym drogą mailową.

Pozdrawiam,
Aneta Woźniak-Ziółkowska