Od samego rana taka niespodzianka!

Dotarły do nas nagrody dla gromady zuchowej Fipinki za zajęcie III miejsc w konkursie realizowanym w ramach Tygodnia Edukacji Globalnej.
W nagrodę za nasze działania trafił do nas dyplom i wielki pluszowy misiek :).

A czego uczyły się nasze zuchy podczas realizacji działań związanych z edukacją globalną? Uczyły się tolerancji, szacunku, wzajemnej akceptacji.
Jednym ze zrealizowanych pomysłów było stworzenie „Przyjaznego kina”, w którym dzieci od razu zauważyły elementy przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Stwierdziły również, że w naszym kinie znajduje się winda, nie tylko dla osób niepełnosprawnych, ale również dla starszych ludzi oraz rodziców z małymi dziećmi. I słusznie!
Postanowiliśmy również stworzyć nasze kino, w którym ustawiliśmy krzesełka w rzędach i oglądaliśmy film. Ale, no właśnie, nie wszyscy byli zadowoleni ze swoich miejsc. Sami zauważyli, że są zbyt mali żeby siedzieć na końcu. I tak nawiązaliśmy do rozmowy o tym, jakie miejsca powinno zajmować się na krzesełkach, nie tylko w kinie. Największym zainteresowaniem było odczytywanie napisów z daleka. Niestety, mimo tego że nasze oczka są jeszcze zdrowe i mamy sokoli wzrok, to jednak musieliśmy zrobić kilka kroków, aby zobaczyć co jest napisane na kartkach.
Dzieci fantastycznie bawiły się podczas zabawy z audiodeskrypcją. Trudne słowo, ale zadanie wcale takie trudne nie było.
I tak oto udało nam się stworzyć kino przyjazne wszystkim – dzieciom i dorosłym, a przy tym dostosowane do różnych niepełnosprawności.

Fotorelacja