Uczniowie naszego gimnazjum mieli ostatnio okazję przenieść się na chwilę do epoki średniowiecza. Aktualnie właśnie taką epokę literacką zaczęli omawiać na lekcjach języka polskiego, ale niestety wielu uczniów reaguje wręcz alergicznie na omawianie kolejnych epok. Ciągle suche fakty: filozofia, czas trwania, pisarze, główne nurty. Ale po co siedzieć w ławkach w tym czasie? ;) Każdy wie, że najlepiej uczymy się poprzez zabawę i doświadczanie! No to i my się trochę pobawiliśmy.
Na początku gimnazjaliści zostali wprowadzeni w życie kulturalne średniowiecza, a wszystko to za sprawą prawdziwych, wzorowanych na oryginalnych strojach dodatkach średniowiecznych (XIV/XV wiek). Chętni mogli przymierzyć stroje, spróbować swoich sił w minipojedynku, broniąc się prawdziwą tarczą.
Po krótkim wstępie wszyscy z uwagą wysłuchali pogadanki na temat epoki średniowiecza – wierzeń, poglądów, rozrywek, a także sztuki i architektury. Na koniec oczywiście nie zabrakło wielu zaskakujących pytań, na które uczniowie otrzymali równie zaskakujące dla nich odpowiedzi.
Średniowiecze zatem nie musi być nudne, a nawet idąc dalej, może być wręcz fascynujące! :)

Fotorelacja