Za nami dzień pełen wrażeń, który rozpoczęliśmy od wizyty w Fabryce Ozdób Choinkowych (Bombki.pl), gdzie przywitali nas przewodnicy, ubrani na wzór św. Mikołaja.

Jeśli jest gdzieś miejsce, w którym czuć atmosferę Świąt Bożego Narodzenia przez cały rok, to jest to z pewnością „fabryka bombek”.
Mogliśmy z bliska przyjrzeć się procesowi powstawania ozdób, bez których wielu z nas nie wyobraża sobie świątecznej choinki. Odwiedziliśmy dmuchalnię, w której szklane rury zmieniają się w kule. Następnie przeszliśmy do lakierni i pomieszczenia gdzie bombki pokrywane są srebrną powłoką. Na końcu zawitaliśmy do dekoratorni, czyli miejsca gdzie bombka uzyskuje ostateczny wygląd, niejednokrotnie stając się małym dziełem sztuki.

Ostatnim etapem naszej wizyty w manufakturze były zajęcia praktyczne. Każde z dzieci wcieliło się w rolę dekoratora. Używając kolorowych farbek i brokatu dzieci przystrajały bombki według własnego uznania. Powstało wiele ciekawych dzieł, które z pewnością przyozdobią świąteczne drzewka jeszcze w tym roku.

Kolejnym punktem planu wycieczki było zwiedzanie Katedra gnieźnieńska Przewodnicy przybliżyli nam historię powstania katedry i jej rolę w początkach polskiej państwowości.
Poznaliśmy postacie pierwszych królów Polski i św. Wojciech, którego żywot został przedstawiony na Drzwiach Gnieźnieńskich. Następnie zwiedziliśmy wnętrze świątyni znajdującej się w dawnym Grodzie Piastów i wyruszyliśmy w drogę powrotną.

Fotorelacja