W kwietniu od wielu lat obchodzone są dni książki. Jedną z form popularyzowania czytelnictwa jest uczestnictwo w lekcjach bibliotecznych.
Uczniowie z ZS-P PRO NOVO uczestniczyli wczoraj w takiej właśnie lekcji w Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. C. K. Norwida w Zielonej Górze.
Na miejscu dzieci zwiedziły Muzeum Ilustracji Książkowej, którego ekspozycja prezentuje rozwój ilustracji na przedstrzeni wieków.
Dowiedziały się co to jest drzeworyt, miedzioryt i grafika komputerowa. Oglądały ekspozycję najciekawszych ilustracji książek dla dzieci ostatnich dekad.

Odwiedziły mediatekę. Oglądały płyty winylowe i gramofon. Dowiedziały się, że można również wypożyczać filmy i słuchać na miejscu muzyki.

Na koniec udaliśmy się do wypożyczalni dla dzieci zwanej Biblioteką Pana Kleksa na lekcję biblioteczną. Dzieci poznały rodzaje książek, regulamin biblioteki i dowiedziały się, w jaki sposób można wypożyczyć tu książki. Uczniowie mieli także czas wolny by „pomyszkować” wśród regałów z książkami dla najmłodszych czytelników.

Fotorelacja