Kadra

Zespół Pro Novo. :) Brzmi jak nazwa zespołu muzycznego. Może trochę rockowego, może trochę popowego, może z muzyką klasyczną, bo każdy członek, choć inny, potrafi zagrać. Zagrać w Zespole. Razem. Bez fałszywych nut. Jak na zgrany zespół przystało. I choć jesteśmy różni, ta różnorodność jest naszą siłą. Bo nas napędza, mobilizuje, inspiruje. I pewnie, czasami wywołuje burze na naszym statku, ale wszyscy wiemy, że nawet w najbardziej zgranym zespole, one się zdarzają. Mają często oczyszczającą moc. Choć różni, mamy wspólny cel – dobro naszych dzieci. I ów cel nas ukierunkowuje. Każdego dnia na pierwszym miejscu stawiamy zaufanie i otwartość. Wierzymy, wiemy, że bycia razem, relacji, komunikacji i współpracy nie nauczymy naszych uczniów sami ich nie praktykując.Nauczaj nie słowem, a przykładem.Taką metodę stosujemy w naszej pracy.

Aneta Woźniak-Ziółkowska

Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Pro Novo


Jestem absolwentką Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Po latach pracy w wyuczonym zawodzie zakochałam się w pracy z dziećmi. Wszystko to dzięki córce, która pokazała mi co jest w życiu ważne.

Ukończyłam studia podyplomowe Przygotowanie pedagogiczne, Zarządzanie oświatą , oraz studia w zakresie Integralnej edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej i Edukacji dla bezpieczeństwa. Praca z dziećmi daje mi wiele satysfakcji i pozwala na rozwój osobisty. Ogromną przyjemność sprawia mi możliwość uczestniczenia w tak ważnym projekcie, jakim jest utworzenie i prowadzenie szkoły podstawowej i przedszkola.

Zespół Szkolno-Przedszkolny, który tworzy Fundacja Pro Novo jest placówką z moich marzeń jeszcze z czasów dzieciństwa – ciekawą, indywidualną, bezpieczną, inspirującą – bez prostych zakazów i nakazów, bez anonimowości czy dominacji „jedynie słusznych poglądów” – zgodnie z dewizą: Sapere Aude! Moim celem jest wspieranie naturalnej aktywności dzieci, rozwijanie samodzielności, wiary we własne siły oraz chęci poznania.

Jestem osobą pogodną, pracowitą, sumienną. Cenię sobie lojalność, szczerość, odpowiedzialność, dobre serce i ciepło domowego ogniska. Priorytetem w moim życiu jest rodzina. Od 19 lat jestem mężatką. Czas wolny spędzam z najbliższymi memu sercu – z mężem i córką. Stanowią oni główny sens mojego życia, dają siłę oraz szczęście, są powodem do dumy.

Dorota Król

Wychowawca klasy IA, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej.


więcej informacji wkrótce

W pracy z dziećmi kieruję się sentencją Konfucjusza :„Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem.”

Magdalena Mulnik

Wychowawca klasy IIA, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej.


Ukończyłam studia magisterskie o specjalności Resocjalizacja z poradnictwem specjalistycznym oraz studia podyplomowe Edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna. Obecnie poszerzam swoje kwalifikacje na kierunku Logopedia i terapia pedagogiczna. Swoją „przygodę” zawodową rozpoczęłam 8 lat temu, jako nauczyciel wychowania przedszkolnego. Obecnie jestem wychowawcą klasy II A. Praca z dziećmi i młodzieżą daje mi wiele satysfakcji. Dzięki niej odkrywam nowe pasje, rozwijam się i na nowo poznaję otaczający nas świat. Dla moich uczniów staram się doskonalić zawodowo i poszukiwać ciekawych, nowoczesnych rozwiązań edukacyjnych. W wychowaniu i nauczaniu ważne jest dla mnie, aby moi podopieczni rozwijali w sobie kreatywność, by nauczyli się samodzielnego myślenia oraz wiary we własne możliwości. Prywatnie muszę być ciągle w ruchu, lubię nowe wyzwania, uwielbiam podróżować, poznawać. Jeśli się zatrzymuję to tylko po to, aby przeczytać dobrą książkę i pójść do kina.

Edyta Jeremicz-Westerlich

Wychowawca klasy IIIA, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej


Ukończyłam studia magisterskie o specjalności Pedagogika opiekuńczo-wychowawcza z profilaktyką, ale zawsze marzyłam o wychowawstwie i swojej klasie. Postanowiłam zatem wybrać się na studia podyplomowe Edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne. W obecnej chwili studiuję Wychowanie fizyczne i gimnastykę korekcyjną. W zawodzie pracuję od 6 lat. Dzieci i praca z nimi daje mi wiele radości. W pełni spełniam się zawodowo, wciąż uczę się czegoś nowego. W pracy zależy mi na tym, aby dzieci były szczęśliwe, a nauka i wychowanie przebiegały w sprzyjającej i spokojnej atmosferze. Tylko wtedy dzieci mogą rozwijać w sobie twórcze i samodzielne myślenie. W życiu jestem osobą uśmiechniętą i energiczną. W wolnej chwili zajmuję się swoją hodowlą kotów rosyjskich, a także czytam książki o tematyce kryminalnej i fantastycznej.

Małgorzata Rzeszowska-Pałka

Nauczyciel matematyki w klasach 5-6


Więcej informacji wkrótce

Joanna Nau

Nauczyciel plastyki, techniki


Animatorka kultury, edukatorka artystyczna, kulturoznawca. Absolwentka edukacji artystycznej w zakresie sztuk plastycznych na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz kulturoznawstwa na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Magister pedagogiki ze specjalnością animacja kultury z profilem teatr na Uniwersytecie Zielonogórskim

Certyfikowana Trenerka 1 stopnia metody Sensoplastyka®.

Od lat wspiera rozwój artystyczny dzieci i młodzieży, prowadząc warsztaty plastyczne. Twierdzi, że w każdym drzemie talent a dziecięca wyobraźnia i pomysłowość nie mają granic.

Na co dzień prowadzi firmę Bufetova - Warsztatova.

Kamila Domańska

W-ce Dyrektor Operacyjny Szkoły.Nauczyciel języka polskiego, Wychowawca klasy VIIA,


Zawsze uważałam, że nie jest najważniejsze, by być lepszym od innych, ale od samego siebie z dnia wczorajszego. Dlatego każdego dnia staram się „być bardziej”, pójść dalej, wiedzieć więcej i więcej potrafić… Aktualnie uczę się florystyki i projektowania ogrodów.

Jestem miłośniczką języków, a nade wszystko języka polskiego. W czasach, gdy dbamy o umiejętność komunikowania się z całym światem – zapominamy, że najważniejsze są te zaciszne rozmowy, prowadzone w domu. Właśnie dlatego zdecydowałam się na studia filologiczne. Chciałabym przekazać uczniom, że język polski to coś więcej niż punkcik w planie lekcji, to więcej niż kanon lektur obowiązkowych. Język polski jest nieodłącznym elementem naszego życia – bez względu na to, „kim będę jak dorosnę”.

Zawsze uważałam, że egoistycznym jest posiadać wiedzę, ale się nią nie dzielić. Dlatego kocham nauczanie.

Ktoś kiedyś powiedział: „Wykształcenie, podobnie do ubrania, winno być starannie dopasowane do osoby. Zbyt małe uwiera, za obszerne śmieszy.” Na szczęście lubię również szyć… I nie tylko metaforycznie.

Wolny czas lubię spędzać z ukochaną rodziną: przy maszynie do szycia (pokazując córeczkom frajdę z tworzenia), w ogrodzie (dbając o rośliny lub leniąc się na hamaku) albo samotnie w garażu (szlifując stare meble w maseczce przeciwpyłowej).

Weronika Bublis-Tyczyńska

Nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie, a także nauczania początkowego.


Zdecydowanie najtrudniejszym zadaniem do wykonania jest opisanie siebie.

Zacznę więc od początku. Historia i WOS to przedmioty, które są najbliższe memu sercu. Według mojej dewizy dobrze przeprowadzona lekcja… to ta, która przynosi satysfakcję prowadzącemu i jego uczniom. Od kilku lat uczniowie są obecni w moim życiu, ich radość to mój sukces ich porażki to dla mnie wyzwanie, by im pomóc. Wszystko zaś co w moim życiu cenne, co stanowi dla mnie szczególne znaczenie to: rodzina i prawdziwi przyjaciele. O tych drugich w dzisiejszych czasach naprawdę trudno.

Każdego dnia patrzmy więc na świat „innymi oczami” a wszystko, co go otacza niech będzie inspiracją do lepszego życia, pracy. Pamiętajmy bowiem każdego dnia tworzymy własną historię….

Agata Sieńczak

Wychowawca klasy VA, nauczyciel języka polskiego, przyrody, WDŻ


Więcej informacji wkrótce

Katarzyna Jaworska

Nauczyciel języka niemieckiego


Mam na imię Kasia. Lubię podróżować. Spakowanie plecaka na dwutygodniowa wyprawę zajmuje mi 30 min.

W życiu cenie sobie szczere spotkania z drugim człowiekiem. Do tego jest mi potrzebna znajomość języków. Nie tylko hiszpańskiego, czy niemieckiego... Najważniejszym językiem i najtrudniejszym, który każdy powinien za życia opanować jest JĘZYK MIŁOŚCI.

Prywatnie jestem zoną od 10 lat i mamą 4 dzieci

Gabriela Boniec-Rzepska

Nauczyciel wychowania fizycznego, Wychowawca klasy VIA


Ukończyłam studia magisterskie o specjalności wychowanie fizyczne na Uniwersytecie Zielonogórskim. W zawodzie jako nauczyciel wychowania fizycznego pracuję od 3 lat. Zawodowo zajmuję się również marketingiem w  branży fitness. Dzieci i praca z nimi daje mi wiele radości. W pełni spełniam się zawodowo, wciąż uczę się czegoś nowego.

Sport u dzieci kształtuje nie tylko ciało, ale i postawę życiową - uczy, jak podchodzić do porażek i sukcesów, wyznaczać cele i uwalniać emocję. Jest naturalną potrzebą każdego dziecka. Właśnie przez aktywność fizyczną może się prawidłowo rozwijać i eksplorować świat.Poprzez różnorodne formy ruchu zachęcam dzieci do aktywnego spędzania czasu wolnego.Moim zadaniem jest "zaszczepić" w dziecku pasję do sportu.W życiu jestem osobą bardzo energiczną i uśmiechnięta. Czas wolny spędzam aktywnie z najbliższymi. Od kilku lat biegam po górach. Na swoim koncie mam kilkadziesiąt górskich półmaratonów i biegów alpejskich. To coś co napędza mnie do działania każdego dnia! :) Moje motto życiowe: Nigdy się nie poddawaj!

Sylwia Piecuszek-Karpiel

Nauczyciel matematyki i informatyki, obecnie na urlopie macierzyńskim


Matematyka to całe moje życie. Początkowe dziecięce zainteresowanie zamieniło się w pasję. Studia matematyczne pozwoliły mi choć trochę zaspokoić moją ciekawość, a może jeszcze bardziej ją rozbudzić?

Jestem niezwykle szczęśliwa osobą, gdyż moja pasja stałą się moją pracą. Jako nauczyciel mogę pokazać uczniom, iż matematyka naprawdę jest ciekawa. Chcę, aby moi uczniowie bawili się matematyką korzystając z wiedzy, którą im przekazuje. Gdy dobrze rozpoczną przygodę z tym przedmiotem, poradzą sobie z czekającymi ich w przyszłości sprawdzianami, egzaminami przedmiotowymi.

Robert Lubin

Nauczyciel języka angielskiego


Jestem absolwentem Uniwersytetu Zielonogórskiego i od 2005 roku właścicielem oraz dyrektorem Szkoły Języków Obcych Big Ben learn&work – nauka i praca w Zielonej Górze. Od momentu powstania Niepublicznego Zespołu Szkół Pro Novo w Bogaczowie wraz z nauczycielami mojej szkoły jesteśmy odpowiedzialni za naukę języka angielskiego i zwiększanie motywacji naszych uczniów do nauki oraz przybliżenie kultury krajów anglojęzycznych. Aby to osiągnąć w nauczaniu stosujemy metodę eklektyczną, polegającą na stosowaniu szerokiego spektrum metod i technik nauczania. Metoda ta znacznie uatrakcyjnia i wzbogaca proces dydaktyczny, zapobiega znużeniu powtarzalnością stosowanych zadań, umożliwia uczniowi skuteczne nabywanie umiejętności językowych.

Ponadto oferujemy naszym uczniom letnie obozy językowe, na których nie tylko uczymy się języka, ale także świetnie się bawimy i wypoczywamy. Więcej informacji o szkole Big Ben znajduje się na nasze stronie internetowej www.bigben.zgora.pl

Agnieszka Pytkowska

W-ce Dyrektor ds. Edukacji Domowej, Nauki i Rozwoju, nauczycielka języka angielskiego w klasach 5-8


HR-owiec, coach, tutor, Edukatorka Globalna, Edukatorka Praw Człowieka, Ambasadorka Wiosny Edukacji, lektorka języka angielskiego z doświadczeniem w pracy z młodzieżą w kraju jak i zagranicą.Absolwentka studiów MBA, Akademii Przywództwa Edukacyjnego, liderka zmian, pasjonatka rozwoju, psychologii przywództwa oraz zarządzania talentami.

Miłośniczka pracy z młodzieżą i dla młodzieży. Po kilkunastu latach pracy w międzynarodowych korporacjach, powróciła do korzeni - do szkoły, z głęboką misją tworzenia edukacji odpowiadającej autentycznym potrzebom jednostki oraz wyzwaniom XXI w.Od ponad 20 lat realizuje ponadwymiarowe projekty edukacyjne, prowadzi warsztaty rozwojowe, angażuje się w liczne wolontariaty we współpracy z organizacjami pozarządowymi. Zafascynowana nurtem mindfulness, neurodydaktyką oraz rozwojem człowieka w ujęciu holistycznym, jest częścią międzynarodowej organizacji Mindschool.Edukacyjna pasjonatka - marzycielka, zapalona orędowniczka edukacji alternatywnej w duchu porozumienia bez przemocy, ciągle w biegu, ciekawa ludzi i świata, z wiecznie niezaspokojonym apetytem na życie. Wierzy w piękny, lepszy świat, głęboko szanujący różnorodność, w edukację dialogu, w której centrum jest człowiek.

Kocham rozwój, lubię jak się dzieje.....uwielbiam doświadczać, smakować, odkrywać....uczyć się wciąż, na nowo.:-)Czucie życia w pełni, bliskość natury, sztuki, dobrych ludzi, w kolorycie świata to moja strefa komfortu.W swojej pracy kieruję się sercem, wiedzą, intuicją i doświadczeniem. Ważne są dla mnie autentyczne, dobre, wspierające relacje.Jestem przekonana, że każdy z nas nosi w sobie wszelkie zasoby, które potrzebne są mu by pokonać przeszkody, dokonać wyboru, realizować marzenia.

„Stopień do jakiego mogę stworzyć relację, która wspiera wzrost innych jako oddzielnych jednostek, jest miarą wzrostu, jaki uzyskałem w sobie”- Carl Rogers

Mariusz Lewandowski

Nauczyciel fizyki i informatyki


Mimo młodego wieku mogę pochwalić się już sporym stażem w oświacie, ponieważ uczę nieprzerwanie od 1996 roku, kiedy to podjąłem pierwszą pracę w szkole leżącej w małej wsi pod Toruniem – Osieku nad Wisłą. Jestem absolwentem Wydziału Fizyki i Astronomii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, specjalizowałem się w optoelektronice i fizyce laserów. W trakcie studiów ukończyłem też Studium Pedagogiczne, a niedługo potem studia podyplomowe z zakresu informatyki na Politechnice Warszawskiej. Przez kilkanaście lat mieszkałem w Płocku, gdzie uczyłem fizyki, matematyki oraz przedmiotów informatycznych dzieci, młodzież i dorosłych we wszystkich typach szkół: od podstawówek, przez gimnazja i szkoły średnie po szkoły dla pracujących i studia pomaturalne.

Kilka lat temu, gdy poznałem moją lepszą połówkę Anię, przeprowadziłem się do Nowogrodu Bobrzańskiego, a stąd miałem już tylko dwa kroki do Bogaczowa, gdzie odnalazłem fantastyczną szkołę ze wspaniałą młodzieżą :) Prywatnie jestem ojcem 27-letniego Mateusza (jest świeżo upieczonym lekarzem w Olsztynie) i 24-letniej Oli, która w tym roku obroniła tytuł magistra pielęgniarstwa na UMK w Bydgoszczy. Żeby nie było, że jestem „taki ścisły”, to największą frajdę sprawiają mi wypady z Anią na grzyby, thrillery (książkowe i filmowe), gra w brydża oraz nasze dwie kozy: Zośka i Dżesika, którym towarzystwa dotrzymuje labradorka Saba (częściej nazywana Sabiną) i pięć kotów – a właściwie kotek…

Natalia Krasucka

Wychowawca 3-latków, grupy Misiów.Nauczyciel wychowania fizycznego oraz edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej.


Jestem absolwentką Uniwersytetu Zielonogórskiego, Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu na kierunku Wychowanie fizyczne. Ukończyłam również studia podyplomowe: Edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna. Posiadam uprawnienia instruktora gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej. Odkąd pamiętam związana byłam ze sportem. Już jako dziecko jeździłam na każde możliwe zawody, uczęszczałam na wszystkie dodatkowe zajęcia ruchowe. Przez wiele lat trenowałam siatkówkę, występując na parkietach drugo i trzecioligowych, dlatego tak bliskie są mi sporty drużynowe.

Łatwo nawiązuje kontakt z uczniami. Uważam, że dzieci powinny jak najwięcej czasu spędzać aktywnie, gdyż ruch jest jednym z najważniejszych czynników wpływających na prawidłowy rozwój fizyczny i psychiczny. Poprzez gry i zabawy ruchowe zachęcam dzieci do aktywnego spędzania czasu wolnego. Będę starała się przelać moją pasję do sportu na uczniów. Lubię aktywny wypoczynek. W wolnych chwilach chodzę na spacery z moim psem oraz jeżdżę rowerem. A gdy liście na drzewach nabiorą złocistych odcieni, wyruszam ochoczo do naszych pięknych pobliskich lasów w poszukiwaniu skarbów natury.

Monika Czepiżak

Nauczyciel muzyki i rytmiki


Nasz świat jest pełen muzyki i dźwięków. Jak usłyszeć i docenić te najpiękniejsze i najbardziej szlachetne? Z tym zadaniem, jako nauczyciel muzyki, mierzę się od 2005 roku.

Ukończyłam Wydział Artystyczny Uniwersytetu Zielonogórskiego na kierunku: wychowanie muzyczne, posiadam także specjalizację prowadzenia zespołów wokalnych i wokalno-instrumentalnych.

Obecnie prowadzę zajęcia rytmiki w przedszkolu, lekcje muzyki w szkole, indywidualne zajęcia umuzykalniające oraz naukę gry na pianinie i gitarze.Wierzę, że miłość do muzyki można rozwinąć przez naukę, i że jeśli dziecko nabędzie w szkole zamiłowania do muzyki, zachowa je przez całe swoje życie.

Prywatnie moją prawdziwą radością jest Bóg i rodzina.

Sylwia Harris

Asystent nauczyciela w grupie  6-latków - Lisków


Anna Jeremicz

W-ce dyrektor ds. przedszkola.Nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej, logopeda, terapeuta. Wychowawca grupy 5 i 6-latków - Myszek


„Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił tego, czego pragnie.” – P. Coelho

Ja mam to szczęście, że mogę uczyć się tego od nowa każdego dnia ze zwielokrotnioną siłą.Ktoś może zarzucić, że to egoistyczne… no cóż podobno w każdym z nas jest jakiś pierwiastek egoisty.Jestem absolwentką UAM na kierunku Pedagogika Wczesnoszkolna i Przedszkolna, a ponadto mgr Technik laboratoryjnych. Stąd też w swojej pracy z dziećmi lubię przyglądać się przyrodzie i eksperymentować.Przecież to, co zapisane w rękach, to i w głowie.

Staram się towarzyszyć dzieciom w ich rozwoju w sposób nienarzucający się, ale jednocześnie stwarzając im sytuacje, w których mogą odkrywać swoje nowe możliwości. Jednocześnie zdaję sobie sprawę z potrzeby doskonalenia swojego warsztatu pracy, dlatego też z przyjemnością uczestniczę w różnych kursach i szkoleniach.

W czasie wolnym chętnie wybieram błogie lenistwo na łonie natury. Cenię sobie również czas spędzony z rodziną i przyjaciółmi oraz dobrą książkę rzecz jasna. :)

Natalia Jesionka

Nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej. Wychowawca grupy 6-latków - Lisków


Ukończyłam studia magisterskie ze specjalnością "Wychowanie przedszkolne i nauczanie początkowe z opieką i nauczaniem domowym". Studia dały mi możliwość przeprowadzenia badania pedagogicznego w kierunku pracy magisterskiej pt. „Edukacja muzyczna w przedszkolu” na podstawie Niepublicznego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Pro-Novo w Bogaczowie. Badanie to pokazało mi jak ważną dziedziną jest wychowanie muzyczne już od najmłodszych lat, dlatego prowadząc zajęcia chciałabym połączyć nauczanie z edukację muzyczną, wspierając rozwój dzieci i uatrakcyjniając zajęcia.

Ukończyłam także kierunek Pedagogiczny o specjalności Animacja kultury, który dał mi możliwość wykształcenia się jako animatorka prowadząc zajęcia muzyczne, taneczne i teatralne z dziećmi.

Prywatnie jestem Mamą dwóch córek, które są moim oczkiem w głowie i nadają sens życiu.Uwielbiam muzykę, śpiew, taniec oraz grę na gitarze. Aktualnie rozwijam swój talent muzyczny w Scholii „Przystań”.

Agnieszka Hnidziejko

Wychowawca grupy 4-latków - Sówek


.Więcej informacji wkrótce

Wioletta Samociak

Nauczyciel religii w klasach 1-8


Jestem absolwentką teologii UKSW w Szczecinie. Ukończyłam również etykę oraz wychowanie do życia w rodzinie na UAM w Poznaniu. Uczę religii od 23 lat. Moje pasje to fotografowanie, muzyka gospel oraz szeroko rozumiany wolontariat. Jestem inicjatorką i założycielka Szkolnego Wolontariatu „Jesteśmy dla Ciebie” oraz prowadzę Szkolne Koło Caritas. „Bo czas poświęcony innym to szczególny czas. Nigdy nie będzie stracony – przeciwnie – zaowocuje.” I te wartości zaszczepiam wśród młodzieży, z którą uwielbiam pracować.

Ci często zbuntowani, buńczuczni młodzi ludzie, to niesamowity „materiał” na wartościowego człowieka. Wystarczy ich po prostu słuchać i z nimi rozmawiać. Podstawa mojego nauczania (chrześcijańskiego nauczania) to: uczyć szacunku zawsze, wszędzie i do każdego

Emilia Dobrowolska

Wychowawca klasy 4.Nauczyciel matematyki


Więcej informacji wkrótce

Dorota Laskowska-Kabała

Logopeda, terapeuta, nauczyciel języka polskiego


Całe życie gonię króliczka. Lubię robić różne rzeczy, często odbiegające od mojego wykształcenia, niestety równie często od moich umiejętności. Od 20 lat pracuję w szkole, na początku jako nauczyciel świetlicy, teraz jako pedagog, logopeda nauczyciel języka polskiego. Praca logopedy jest w Pro Novo międzylądowaniem w mojej zawodowej przygodzie. Stanowi dla mnie duże wyzwanie, ale i ogromną satysfakcję, kiedy dostrzegam zmianę safy w szafę , cekolady w czekoladę, a najbardziej chyba lulki w rurkę.

Uczę języka polskiego uczniów, ale i nieustająco siebie. To przedmiot, który wymaga ciągłego samorozwoju, ciągłego poznawania i odkrywania, dzięki czemu wciąż mam 16 lat. :)

We wczesnym stadium swego dorosłego życia wypełniałam wolne weekendy nauką, której efektem są kwalifikacje do nauczania języka polskiego, terapii pedagogicznej, mediacji i kilku innych, które za każdym razem powodowały przeświadczenie, że im więcej wiem – wiem mniej. I wszystko to wpłynęło na poczucie, że „króliczek” wciąż się oddala. Nie ustaję jednak w gonitwie, która na szczęście nie wpływa na zachwianie mego miru domowego.

Prywatnie jestem żoną Łukasza, mamą Antoniny oraz niewolnikiem dwóch brytyjskich kotów i psa Dużego. Uwielbiam przestrzeń, ogród, góry, pola, lasy i kiedy pachnie suszonymi grzybami, kiszoną kapustą i sernikiem upieczonym przez moją siostrę.

Magdalena Zelisko

Pedagog, nauczyciel wspomagający, terapeuta


Jestem rodowitą zielonogórzanką, a w Pro Novo znalazłam się za sprawą moich dzieci, które koniecznie chciały chodzić do tej szkoły.

Ukończyłam studia magisterskie z pedagogiki opiekuńczej a także studia podyplomowe z zawodoznawstwa i „Menedżer w oświacie”. Jednak zamiast do zarządzania, bardziej ciągnęło mnie do dzieci i młodzieży i bycia z nimi w kontakcie.

Lubię ludzi. Lubię im się przyglądać i ich słuchać. Jestem zwolenniczką komunikacji opartej na potrzebach i uczuciach. I choć w tej kwestii jeszcze wiele pracy przede mną, to chciałabym się w tym dalej rozwijać, a przecież szkoła to pole nieustannego rozwoju i pracy nad sobą…

Lubię naturę i ruch. Las mnie uspokaja a bycie w ruchu napędza i dodaje energii. Wraz z moją wspaniałą rodziną często spędzamy czas na rowerach, pieszych wycieczkach a latem na uprawianiu sportów wodnych. Gdybym była żywiołem, to byłabym wodą, ze wszystkimi jej zaletami i wadami. :)

Paulina Madej

Sekretarz Szkoły


Jestem sekretarzem szkoły Pro Novo od 2021 roku. Pomimo, że z wykształcenia jestem polonistką - dziennikarką, moje doświadczenia zawodowe wiążą się nie tylko z pracą redaktorską, ale również w dużej mierze z pracami administracyjno-biurowymi, w których się spełniam. Lubię kiedy wszystko jest dobrze zorganizowane i działa jak sprawny mechanizm, więc moja praca, z fantastycznymi ludźmi i wspaniałymi uczniami, jest dla mnie prawdziwą radością

Ponadto, spełniam się także dziennikarsko, jako opiekun koła, wydającego internetową gazetę szkolną "FiPiN News". Cudownie jest patrzeć na młodych ludzi, którzy mają świetne pomysły, ogromną radość życia i do tego potrafią uczyć się i pracować, abyśmy wspólnie mogli wydawać gazetkę z informacjami i wartościami, które są dla nich ważne.

Prywatnie jestem żoną męża mego oraz mamą córeczki mojej :) Mam też "dzieci" innego gatunku, łobuzy - psa, kota, a do niedawna również kozy.W wolnych chwilach zaczytuję się w książkach, głównie kryminałach, oglądam ciekawe filmy - najbardziej lubię te z dziedziny science fiction, podróżuję z rodziną kamperem oraz spotykam się z rodziną i przyjaciółmi, bo bardzo stadna ze mnie istota, a ludzie są dla mnie jak tlen

Staram się cieszyć każdym dniem i jestem zadowolona, że także w pracy mam wiele powodów do radości.

JoannaSobków

Nauczyciel geografii


„Dziecko ma prawo być sobą. Ma prawo do popełniania błędów. Ma prawo do posiadania własnego zdania. Ma prawo do szacunku.Nie ma dzieci – są ludzie.” – Janusz KorczakTo motto towarzyszy mi w życiu zawodowym jak i w prywatnym od ponad 35 lat.

Nauczycielką jestem z wyboru, silnego przekonania, że w życiu należy robić to, co niesie ze sobą radość i satysfakcję. Uwielbiam kontakt z dziećmi, w szczególności obserwować jak się rozwijają i poznają świat.Najważniejszy jest dla mnie uśmiech dziecka który dodaje energii, motywuje do twórczej pracy oraz mobilizuje do ciągłego rozwoju.Praca z dziećmi jest dla mnie codzienną inspirującą i zdobywaniem wiedzy nie tylko o innych, ale również o sobie samej.Oczywiście nie jestem ideałem, nie lubię biurokracji i produkowania po nocach tony papierów – to zawsze robię na ostatnią chwilę.Dziecko ma prawo być sobą. Ma prawo do popełniania błędów. Ma prawo do posiadania własnego zdania. Ma prawo do szacunku.

Prywatnie? – najważniejsza dla mnie jest rodzina, chwila ciszy i spokój. Wolny czas poświęcam grom logicznym.

Katarzyna Kujawska-Nowak

Psycholog, nauczyciel współorganizujący


Wierzę, że jako psycholog będę miała udział w budowaniu lepszego świata. Świat tworzą ludzie ze swoimi historiami, a każda historia tworzona jest poprzez pojedyncze relacje. Pomagając dzieciom budować ich własne historie, poznawać siebie i innych, mogę przyczynić się do zmiany rzeczywistości na taką, w której będzie więcej dobra, empatii, słuchania i akceptacji.

Łączę psychologiczne teorie z codziennym życiem dzieci i młodzieży oraz ich rodziców. W praktyce najważniejsza jest dla mnie relacja, oparta na zaufaniu, zrozumieniu, szacunku oraz braku osądu.Wierzę, że rodzice są ekspertami od swoich dzieci. Kto, jak nie oni znają je najlepiej? Moim zadaniem jest dostarczyć im drogowskazów na często zawiłej drodze rodzicielskiej, zwiększyć pewność w podejmowanych działaniach, towarzyszyć w zrozumieniu dziecka, co zaowocować może wzmocnieniem więzi pomiędzy wszystkimi członkami rodziny.

Prywatnie szczęśliwa żona, mama 4-letniej Judyty i 3-letniego Tobiasza. Odnajdująca piękno stworzenia w górskich krajobrazach i w drugim człowieku.

KatarzynaŁuczak

Nauczyciel biologii i chemii


Więcej informacji wkrótce

MonikaJamroz

Nauczyciel łącznik w przedszkolu


Więcej informacji wkrótce