Kadra

Zespół Pro Novo. :) Brzmi jak nazwa zespołu muzycznego. Może trochę rockowego, może trochę popowego, może z muzyką klasyczną, bo każdy członek, choć inny, potrafi zagrać. Zagrać w Zespole. Razem. Bez fałszywych nut. Jak na zgrany zespół przystało.
I choć jesteśmy różni, ta różnorodność jest naszą siłą. Bo nas napędza, mobilizuje, inspiruje. I pewnie, czasami wywołuje burze na naszym statku, ale wszyscy wiemy, że nawet w najbardziej zgranym zespole, one się zdarzają. Mają często oczyszczającą moc.
Choć różni, mamy wspólny cel – dobro naszych dzieci. I ów cel nas ukierunkowuje.
Każdego dnia na pierwszym miejscu stawiamy zaufanie i otwartość. Wierzymy, wiemy, że bycia razem, relacji, komunikacji i współpracy nie nauczymy naszych uczniów sami ich nie praktykując. Nauczaj nie słowem, a przykładem. Taką metodę stosujemy w naszej pracy.

Aneta Woźniak-Ziółkowska – Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Pro Novo

Jestem absolwentką Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.
Po latach pracy w wyuczonym zawodzie zakochałam się w pracy z dziećmi. Wszystko to dzięki córce, która pokazała mi co jest w życiu ważne.
Ukończyłam studia podyplomowe Przygotowanie pedagogiczne, Zarządzanie oświatą , oraz studia w zakresie Integralnej edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej.
Praca z dziećmi daje mi wiele satysfakcji i pozwala na rozwój osobisty.
Ogromną przyjemność sprawia mi możliwość uczestniczenia w tak ważnym projekcie, jakim jest tworzenie i prowadzenie szkoły podstawowej i przedszkola.

Zespół Szkolno-Przedszkolny, który tworzy Fundacja Pro Novo jest placówką z moich marzeń jeszcze z czasów dzieciństwa – ciekawą, indywidualną, bezpieczną, inspirującą – bez prostych zakazów i nakazów, bez anonimowości czy dominacji „jedynie słusznych poglądów” – zgodnie z dewizą: Sapere Aude!
Moim celem jest wspieranie naturalnej aktywności dzieci, rozwijanie samodzielności, wiary we własne siły oraz chęci poznania.

Jestem osobą pogodną, pracowitą, sumienną. Cenię sobie lojalność, szczerość, odpowiedzialność, dobre serce i ciepło domowego ogniska. Priorytetem w moim życiu jest rodzina. Od 19 lat jestem mężatką.
Czas wolny spędzam z najbliższymi memu sercu – z mężem i córką. Stanowią oni główny sens mojego życia, dają siłę oraz szczęście, są powodem do dumy.

Anna Jeremicz – Wychowawca grupy 6-latków [Jeżyki]

„Dziec­ko może nau­czyć do­rosłych trzech rzeczy: cie­szyć się bez po­wodu, być ciągle czymś zajętym i do­magać się – ze wszys­tkich sił – te­go, cze­go prag­nie.” – P. Coelho

Ja mam to szczęście, że mogę uczyć się tego od nowa każdego dnia ze zwielokrotnioną siłą.
Ktoś może zarzucić, że to egoistyczne… no cóż podobno w każdym z nas jest jakiś pierwiastek egoisty. Jestem absolwentką UAM na kierunku Pedagogika Wczesnoszkolna i Przedszkolna, a ponadto mgr Technik laboratoryjnych. Stąd też
w swojej pracy z dziećmi lubię przyglądać się przyrodzie i eksperymentować.
Przecież to, co zapisane w rękach, to i w głowie.
Staram się towarzyszyć dzieciom w ich rozwoju w sposób nienarzucający się,
ale jednocześnie stwarzając im sytuacje, w których mogą odkrywać swoje nowe możliwości. Jednocześnie zdaję sobie sprawę z potrzeby doskonalenia swojego warsztatu pracy, dlatego też z przyjemnością uczestniczę w różnych kursach
i szkoleniach.

W czasie wolnym chętnie wybieram błogie lenistwo na łonie natury.
Cenię sobie również czas spędzony z rodziną i przyjaciółmi oraz dobrą książkę rzecz jasna. :)

Justyna Bednarczyk – Wychowawca grupy 3-latków [Liski]

[informacje wkrótce]

 

Beata Olkiewicz – Wychowawca grupy 4-latków [Zajączki]

Nazywam się Beata Olkiewicz, obecnie jestem wychowawcą grupy „Zajączków”.
Z Pro Novo związana jestem od 2014 roku.
Uważam, że to wielkie szczęście, móc robić w życiu to, co daje nam satysfakcję, spełnienie i przede wszystkim radość.
Dzieci cenię, za ich otwartość, szczerość i uśmiech. W swojej pracy staram się, aby dzieci czuły się przede wszystkim bezpieczne i szczęśliwe. Podczas zajęć stosuję metody i techniki  aktywizujące, które cieszą się powodzeniem wśród dzieci i pozwalają im na  kreatywność.
Prywatnie jestem  żoną oraz mamą nastoletniego już syna.
Wolny czas lubię spędzać na łonie natury zwłaszcza  z rodziną i przyjaciółmi. .

 

Marta Sós – Wychowawca grupy 5-latków [Smerfy], nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej.

Z wykształcenia jestem pedagogiem. Swoją przygodę z dziećmi rozpoczęłam w 2014 roku w Pro Novo.

Jestem osobą godną zaufania, otwartą, łatwo nawiązującą kontakt z dzieckiem, ale też i konsekwentną.
Bardzo lubię przebywać z dziećmi, razem z nimi bawić się i pomagać  im odkrywać otaczający nas świat.
Praca w przedszkolu daje mi wiele radości i satysfakcji.
Każdego dnia dokładam wszelkich starań, aby dzieci spędzały czas w radosnej i serdecznej atmosferze oraz aby wychodziły z przedszkola bogatsze o wiedzę i umiejętności potrzebne im, na co dzień.
Z wielką satysfakcją i dumą obserwuję codzienne postępy naszych przedszkolaków. Są to niezapomniane chwile, które wynagradzają trud tej pracy oraz na długo zostają w pamięci.

Wolny czas lubię spędzać z rodziną na świeżym powietrzu spacerując, budując babki z piasku. Wspólne chwile z najbliższymi to najlepszy odpoczynek ;)

Natalia Adamczuk – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej, obecnie na urlopie macierzyńskim.

Nazywam się Natalia Adamczak i pełnię obecnie funkcję nauczyciela wspomagającego w przedszkolu.
Wspieram  wychowawców grup w ich pracy, służę pomocą dzieciom i Państwu.

Z Pro-Novo jestem związana od 2013 roku- a zatem od samego początku.

W 2013 roku ukończyłam studia pierwszego stopnia na kierunku Pedagogika Edukacja Wczesnoszkolna i Przedszkolna. W lipcu 2015 roku natomiast ukończyłam studia drugiego stopnia na kierunku Pedagogika Opiekuńczo-Wychowawcza i Profilaktyka na Uniwersytecie Zielonogórskim.

W ostatnim czasie przebywałam na dwóch  urlopach macierzyńskich.

Pochodzę z Bogaczowa, gdzie mieszkam. Mam tutaj swoje miejsce na ziemi. Jestem mamą dwóch wspaniałych córeczek- 3 letniej Mai oraz półtorarocznej Oli.

Kocham pracę z dziećmi. Lubię patrzeć jak się zmieniają, dorastają, pokonują kolejne przeszkody. Lubię ich szczerość i otwartość, której często brakuje nam- dorosłym.

Mam nadzieję, że choć trochę przybliżyłam Państwu swoją osobę. Liczę, że nasza współpraca będzie układała się pomyślnie.

 

Robert Lubin – Nauczyciel języka angielskiego

Jestem absolwentem Uniwersytetu Zielonogórskiego i od 2005 roku właścicielem oraz dyrektorem Szkoły Języków Obcych Big Ben learn&work – nauka i praca w Zielonej Górze.
Od momentu powstania Niepublicznego Zespołu Szkół Pro Novo w Bogaczowie wraz z nauczycielami mojej szkoły jesteśmy odpowiedzialni za naukę języka angielskiego i zwiększanie motywacji naszych uczniów do nauki oraz przybliżenie kultury krajów anglojęzycznych. Aby to osiągnąć w nauczaniu stosujemy metodę eklektyczną, polegającą na stosowaniu szerokiego spektrum metod i technik nauczania. Metoda ta znacznie uatrakcyjnia i wzbogaca proces dydaktyczny, zapobiega znużeniu powtarzalnością stosowanych zadań, umożliwia uczniowi skuteczne nabywanie umiejętności językowych.
Ponadto oferujemy naszym uczniom letnie obozy językowe, na których nie tylko uczymy się języka, ale także świetnie się bawimy i wypoczywamy.
Więcej informacji o szkole Big Ben znajduje się na nasze stronie internetowej www.bigben.zgora.pl

 

Barbara Bączyk – Nauczyciel języka niemieckiego

Pracę w NZS-P Pro Novo rozpoczęłam w momencie, kiedy powstawała. I to był strzał w dziesiątkę.
Kocham swoją pracę. Czasami bywa trudno, ale kto powiedział, że zawsze musi być łatwo i przyjemnie. Ważne, aby dzieci w szkole były szczęśliwe, zadowolone,
a przede wszystkim bezpieczne.

Jak każdy człowiek posiadam wady i zalety. Moje słabości to zbyt duża pobłażliwość. A z zalety? Szczerość, lojalność, bezinteresowność i wyrozumiałość.
Mój wolny czas poświęcam na książki, pracę w ogrodzie i poznawanie świata, jak również pogłębianie wiedzy z zakresu psychologii.

 

Monika Czepiżak – Nauczyciel muzyki i rytmiki

Nasz świat jest pełen muzyki i dźwięków.
Jak usłyszeć i docenić te najpiękniejsze i najbardziej szlachetne? Z tym zadaniem, jako nauczyciel muzyki, mierzę się od 2005 roku.

Ukończyłam Wydział Artystyczny Uniwersytetu Zielonogórskiego na kierunku: wychowanie muzyczne, posiadam także specjalizację prowadzenia zespołów wokalnych i wokalno-instrumentalnych.

Obecnie prowadzę zajęcia rytmiki w przedszkolu, lekcje muzyki w szkole, indywidualne zajęcia umuzykalniające oraz naukę gry na pianinie i gitarze.
Wierzę, że miłość do muzyki można rozwinąć przez naukę, i że jeśli dziecko nabędzie w szkole zamiłowania do muzyki, zachowa je przez całe swoje życie.

Prywatnie moją prawdziwą radością jest Bóg i rodzina.

 

Dorota Laskowska-Kabała – Logopeda, terapeuta

Całe życie gonię króliczka.
Lubię robić różne rzeczy, często odbiegające od mojego wykształcenia, niestety równie często od moich umiejętności.
Od 20 lat pracuję w szkole, na początku jako nauczyciel świetlicy, teraz jako pedagog, logopeda nauczyciel języka polskiego.
Praca logopedy jest w Pro Novo międzylądowaniem w mojej zawodowej przygodzie. Stanowi dla mnie duże wyzwanie, ale i ogromną satysfakcję, kiedy dostrzegam zmianę safy w szafę , cekolady w czekoladę, a najbardziej chyba lulki w rurkę.

Uczę języka polskiego uczniów, ale i nieustająco siebie. To przedmiot, który wymaga ciągłego samorozwoju, ciągłego poznawania i odkrywania, dzięki czemu wciąż mam 16 lat. :)

We wczesnym stadium swego dorosłego życia wypełniałam wolne weekendy nauką, której efektem są kwalifikacje do nauczania języka polskiego, terapii pedagogicznej, mediacji i kilku innych, które za każdym razem powodowały przeświadczenie, że im więcej wiem – wiem mniej. I wszystko to wpłynęło na poczucie, że „króliczek” wciąż się oddala. Nie ustaję jednak w gonitwie, która na szczęście nie wpływa na zachwianie mego miru domowego.

Prywatnie jestem żoną Łukasza, mamą Antoniny oraz niewolnikiem dwóch brytyjskich kotów i psa Dużego.
Uwielbiam przestrzeń, ogród, góry, pola, lasy i kiedy pachnie suszonymi grzybami, kiszoną kapustą i sernikiem upieczonym przez moją siostrę.

Monika Jerzynek – instruktor zumby