Aktualności

Dzień Otwartych Drzwi

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą zobaczyć naszą szkołę na Dzień Otwartych Drzwi.
Odbędzie się ona w najbliższą środę, 2017-04-26, w godzinach 16-18:00.

Szczegóły na plakacie:

Rekrutacja do klasy I, III i VII

Drodzy Rodzice!

Odpowiadając na płynące z Waszej strony zapotrzebowanie, od września 2017 r. uruchamiamy dodatkowe oddziały klas I, III i VII.

Jednocześnie informujemy, iż Niepubliczny Zespół Szkolno-Przedszkolny PRO NOVO ogłasza nabór na rok szkolny 2017/2018 dla dzieci z rocznika:
– 2010/2011 – do klasy IB,
– 2008/2009 – do klasy IIIB,
– 2004/2005 – do klasy VIIB.

O przyjęciu do poszczególnych klas decyduje kolejność zgłoszeń przesłanych za pomocą formularza dostępnego TUTAJ

Dzień Książki dla książki

„DZIEŃ KSIĄŻKI DLA KSIĄŻKI” – pod takim hasłem przebiegał w zespole PRO NOVO Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Święto to organizowane jest przez UNESCO. Pomysł święta zrodził się w Katalonii w 1926 roku i ma na celu promocję czytelnictwa i ochronę własności intelektualnej.

W Niepublicznym Przedszkolu oraz Szkole i Gimnazjum PRO NOVO wszyscy podopieczni mieli okazję z okazji tego święta spotkać się z Renatą Diaków – autorką książki „Artysta zmartwychwstały”. Zaproszony gość udzielił nam obszernego wywiadu na temat swojej twórczej pracy oraz pasji jaką jest czytelnictwo i teatr. Dzieci z zainteresowaniem i uwagą wysłuchały wywiadu przeprowadzonego przez Hanię i Jasia z grupy Motylków. Nie zabrakło również pytań spontanicznych – o to czy najpierw jest tytuł a
potem treść, czy odwrotnie, o stres podczas nieudanych prób napisania książki, czas pisania, pierwsze sukcesy. Na koniec spotkania pani Renata Diaków zaprezentowała fragment nowej książki (adresowanej tym razem do dzieci), bohaterem której jest leniuszek Grześ.

DZIEŃ KSIĄŻKI DLA KSIĄŻKI w Zespole PRO NOVO to również działania na rzecz książek. Uczniowie z klas II-VI oraz klasa gimnazjalna dokonała renowacji zniszczonych książek z biblioteki szkolnej; dzieci przedszkolne zorganizowały kiermasz książek oraz wykonały zawieszki „Czytam sobie”. Jednym słowem w Zespole PRO NOVO znowu się działo, oj działo się!

Fotorelacja

YouTube Fundacji Pro Novo