Aktualności

Dla każdego coś.. fajnego – wycieczka 5a

W dniu dzisiejszym uczniowie 5a postanowili podbić Zieloną Górę.
Ale nietypowo, bo nie wynajętym autobusem, a komunikacją publiczną. Taka mała zaprawa przed liceum (może jeszcze mają dużo czasu, ale zdobywanie doświadczeń warto zacząć dużo wcześniej :))
Poranna podróż PKS, potem przeprawa przez miasto zatłoczonym autobusem MZK i wreszcie szybki marsz, by finalnie dotrzeć do Skokoloco. Dwie godziny intensywnego skakania i korzystania z atrakcji Parku Trampolin mocno rozbudziło nasze apetyty na coś smacznego do jedzenia.
Więc co tu robić? Wsiedliśmy po raz kolejny w autobus i ruszyliśmy w stronę centrum.
A tu już w cudownym miejscu jakim jest pracownia kulinarna EnceRęce dzieci miały okazję przygotować od początku do końca samodzielnie zdrowe cheeseburgery (włącznie z upieczeniem pysznych bułek z kurkumą) i aromatyczny deser.
Hmm i wyszły nam znacznie lepiej niż burgery ze znanej sieci fast food (to zdanie dzieci :)).
Ostatnim punktem wycieczki była pyszna, gorąca czekolada w Hebanie – Pijalni Czekolady.
A potem już tylko przemarsz na przystanek, wypatrywanie naszego autobusu liniowego i powrót do domu. Zmęczeni, ale wyskakani, najedzeni i nasyceni atrakcjami. To był cudowny czas.

Fotorelacja

Takich oto Mikołajów mamy w Pro Novo

Już po raz szósty dzieci i młodzież z NZS-P Pro Novo zakochane w pomaganiu podsumowały akcję „I TY możesz zostać świętym Mikołajem”.

Jak co roku, nasi podopieczni 6 grudnia zamieniają się w Św. Mikołajów, by tego dnia nie tylko brać, ale przede wszystkim dawać.
Tym razem pomoc została skierowana do osób z najbliższego środowiska.
Ze zgromadzonych pieniędzy pochodzących ze sprzedaży „Mikołajkowego fit-jedzenia” przygotowano 10 bogatych paczek. Znalazły się w nich koce, pościel, ręczniki i ozdoby świąteczne.
Na podsumowanie akcji zaprosiliśmy panią Nelę Urbańską, która bardzo pięknie opowiadała dzieciom o dalekiej Syberii i Nowosybirsku – swoim rodzinnym mieście.

Dobroć, życzliwość i pomaganie nie znają granic i nie straszne są im odległości.

Jednym słowem w Pro Novo serca są otwarte i ogromne. Dziękujemy!!!

Fotorelacja

Mroczne Andrzejki klas starszych

Tak mroczne andrzejki, to tylko wówczas, gdy ciemno za oknem. :) To warunek konieczny dobrej zabawy klas starszych. Zobaczcie te przebrania… Chapeau bas… Szaleli do późna.
A jak się bawili? Zobaczcie sami. :)

Fotorelacja

YouTube Fundacji Pro Novo