Aktualności

Praca dla nauczyciela edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej

Poszukujemy od zaraz osoby z pełnymi kwalifikacjami na stanowisko nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej. Praca na pełen etat.

Zależy nam, aby nasz nauczyciel:
a) kochał dzieci, lubił się z nimi bawić i pracować, czuł powołanie i zapał do pracy z maluchami,
b) miał swoje własne pasje i zainteresowania, nawet niezwiązane bezpośrednio z pracą,
c) był człowiekiem ciekawym świata, życia i ludzi,
d) posiadał kwalifikacje do pracy w przedszkolu i klasach I-III,
e) był chętny do rozpoczęcia pracy od 01.03.2017,
f) mile widziane doświadczenie w pracy z dziećmi w przedszkolu i klasach młodszych,
g) był komunikatywny, odpowiedzialny, zaangażowany,

Zapewnimy Ci:
a) ciekawą pracę i przyjazną atmosferę,
b) umowę o pracę w pełnym wymiarze czasu pracy,
c) stabilne zatrudnienie i unormowany czas pracy,
d) konkurencyjne warunki płacowe,
e) pracę w twórczym zespole młodych ludzi,
f) możliwość podnoszenia kwalifikacji,

Jeżeli chcesz dołączyć do naszego zespołu, wyślij jeszcze dziś swoje CV na adres: a.ziolkowska@pronovo.org.pl
Na aplikacji prosimy o dopisanie następującej klauzuli:
„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 roku o Ochronie Danych Osobowych; tekst jednolity: Dz. U. z 2002r. Nr 101, poz. 926 ze zm.).

Wycieczka do Liberca

To już taka tradycja, że każde półkolonie w Pro Novo kończymy wycieczką. W tym roku postanowiliśmy przekroczyć granicę :). Granicę Polski. Udaliśmy się do Liberaca.
Wczesny wyjazd był powodowany koniecznością pokonania trasy nie tyle dalekiej, co krętej :). Droga przebiegła nam bardzo spokojnie i planowo, o 9:30 zameldowaliśmy się na miejscu.

Odwiedziliśmy IQlandię – nowoczesne centrum nauki z planetarium i setkami oryginalnych interaktywnych eksponatów. Jest to świat nauki i techniki, który zachwyca i zapada w pamięć. Świat fascynujących eksperymentów i mądrej zabawy!

Spotkaliśmy tu pierwszego w Czechach robota humanoidalnego, przeżyliśmy prawdziwy trening kosmonauty, ognistą burzę i taniec błyskawic, zobaczyliśmy jak działa drukarka 3D, ludzkie ciało i świat wokół nas, jak siłą fal mózgowych możemy wpływać na to…, że kulka się przesuwa… , spróbowaliśmy przeprowadzić zabieg na manekinie za pomocą laparoskopu i wiele, wiele innych – krótko mówiąc szukaliśmy tu odpowiedź na wszystkie swoje pytania.

Trudno wymienić co jeszcze zobaczyliśmy i doświadczyliśmy. W kilku salach, na dużej powierzchni skupione są bowiem eksponaty, które ciekawią, dają możliwość samodzielnego doświadczania rzeczywistości i sprawdzania, jak co działa – od urządzeń domowych, poprzez żywioły, zmysły, ciało ludzkie aż po układ słoneczny.
Dzieci biegały od stanowiska do stanowiska i chłonęły wszystko co je otacza wszystkimi dostępnymi zmysłami. Taki pobyt to cudowna lekcja biologii, fizyki, chemii i geografii w jednym miejscu :).
Na koniec udaliśmy się na ciekawy seans pt. „Podróż do gwiazd”. Była to podróż w czasie i przestrzeni, która umożliwiła nam obejrzenie narodzin, życia i zaniku gwiazd – w tym naszej macierzystej gwiazdy – słońca. Przeżyliśmy niesamowite eksplozje, podczas których zrodziły się gwiazdy naszego nocnego nieba.

Po opuszczeniu IQlandii udaliśmy się na kolejną ciekawą lekcję – lekcję języków obcych. Przeróżnych języków :). Bowiem, by zjeść w MC Donald czy KFC swoje ulubione potrawy dzieci musiały samodzielnie zamówić posiłek (przy naszym małym wsparciu), używając znanych im słów i zwrotów angielskich, czeskich i…. gestów :). To kolejna ciekawa lekcja zakończona satysfakcją – każdy zamówił to, na co miał ochotę :).
Po ulubionym posiłku wyruszyliśmy w drogę powrotną, która przebiegła równie sprawnie jak o poranku.

Mam nadzieję, że wycieczka i to, co dzieci podczas niej doświadczyły na długo zapadnie im w pamięć.

Fotorelacja

Ferie – dzień 4

Czwarty dzień i znów się działo.
Już ranek zaczął się bardzo pracowicie – dzieci bidowały makiety swoich magicznych zamków.
Wystarczyły kartony, dużo taśmy klejącej, nożyczki i farby. To zmieszane z kreatywnością naszych dzieci i efekt…imponujący :).

Po pracy i zabawach na świeżym powietrzu grzaliśmy się przy ognisku. A jak ognisko to nie mogło zabraknąć i pieczonych w nim kiełbasek :).

Fotorelacja

YouTube Fundacji Pro Novo