Tylu Mikołajów w jednym miejscu? To możliwe tylko u nas. 🙂
I choć w tym roku z wiadomych powodów mieliśmy podczas podsumowania akcji tylko małych Mikołajków, to po raz kolejny okazuje się, że rozmiar (wzrost) nie ma znaczenia 🙂. Najważniejsze, że w małych ciałkach biją ogromne serduszka.

A teraz do rzeczy.
Uff, co to był za dzień. Pełen emocji, wzruszeń, ale i radości.
Bowiem, jak nakazuje już nasza „pronovoska” tradycja, w okolicach 6 grudnia podsumowujemy akcję charytatywną „I Ty możesz zostać Św. Mikołajem”.
Nie mogło być inaczej i w tym roku. Choć nie, w tym roku było inaczej, bo i cały ten rok jest inny. Nie udało nam się przeprowadzić akcji wg wypracowanego już schematu, ze sprzedażą ciast, fantów, kanapek itd. i zbiórką środków na wyznaczony cel w takiej formie.
W tym roku, dzięki dużemu zaangażowaniu naszych rodziców, do szkoły trafiły góry rzeczy potrzebnych w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym dla Dzieci w Jaszkotlu (bo to nasz tegoroczny cel charytatywny), a te niebawem trafią do dzieci, które podobnie jak nasze, chcą być po prostu dziećmi… I cieszyć się z każdego dnia dzieciństwa… I skoro w ten sposób, kupując najpotrzebniejsze rzeczy, głównie pierwszej potrzeby, możemy im to umożliwić, nie można piękniej przeżyć czasu oczekiwania na święta..

Kolejną inicjatywą były liczne aukcje na naszym szkolnym funpagu. I tu Państwa zaangażowanie przerosło nasze wyobrażenie o tym, jak może wyglądać tegoroczna akcja mikołajkowa. Baliśmy się, czy taka forma się przyjmie, czy się uda. I tu nasze ogromne zaskoczenie i ogromna wdzięczność…
Wszystkim – tym, którzy stworzyli lub zaoferowali przedmioty/usługi do licytacji, tym, którzy podbijali cenę oraz tym, którzy wspierali nas sercem (i udostępnieniami 😉)! Dziękujemy. Nie sposób tu wszystkich wymienić. Jest to wręcz niemożliwe, by kogoś nie pominąć. Dlatego z całego serca DZIĘKUJEMY WAM WSZYSTKIM i KAŻDEMU z osobna!!!!
Każdy drobny gest jest ważny w tym – jakże pięknym, a zarazem jakże trudnym – czasie.

Ze zgromadzonych środków (a zebraliśmy niemałą kwotę, bo 2450 zł) dokupimy jeszcze niezbędne rzeczy dla podopiecznych z Jaszkotla.
Niebawem z pewnością zdamy Państwu relację z naszego wyjazdu i przekazania tego (niejednego) symbolicznego worka prezentów od naszych małych i trochę większych Mikołajów.
Drodzy Państwo, dziś świętowaliśmy już ósmy finał akcji. To kolejny raz, kiedy uczymy nasze dzieci, że warto pomagać, że dużo lepiej jest dawać niż brać. Czy można dać lepszą lekcję? A w tym roku Państwo, rodzice, ofiarodawcy przedmiotów na licytację, licytujący, byliście najlepszymi nauczycielami.

Jeszcze raz – bardzo doceniamy i dziękujemy! Jak widać, razem możemy naprawdę wiele!

Fotogaleria

Film