No i wreszcie, my Przedszkolaki, doczekaliśmy się upragnionej wiosny. Już od dłuższego czasu przygotowywaliśmy się do powitania jej w naszym przedszkolu. Rozmawialiśmy o jej symptomach, szukaliśmy pierwszych kwiatów i obserwowaliśmy powroty ptaków z ciepłych krajów.
Wiosnę powitaliśmy na wesoło zaraz po śniadaniu przygotowując krótkie występy naszych grup. Motylki radośnie przedstawiły nam wiersz Jana Brzechwy pt.’Przyszła wiosna’ rozsypując pod nasze nogi kolorowe kwiaty. Misie wspólnie z Żabkami przygotowały przedstawienie pt. 'Witaj wiosno!’, w obsadzie którego wystąpiło całe mnóstwo wiosennych kwiatów, zwierząt a także słoneczko i ciepły, przyjazny wiaterek. Biedronki z uśmiechem uczestniczyły w wiosennym repertuarze bijąc brawa w uznaniu i podziwie dla starszych koleżanek i kolegów.
Po obiedzie wszystkie grupy wyruszyły na spacer w celu przygotowania opału na ognisko. Wraz z nadejściem wiosny rozpoczęty został sezon na kiełbaski. Mimo, że słonko nie chciało się jeszcze rozbudzić, to wspólnie spędzony czas był niezwykle radosny i wesoły.
Na zakończenie dnia, Przedszkolaczków czekała jeszcze przemiła niespodzianka. Każdy otrzymał bańki mydlane, aby wypełnić tymi przezroczystymi kulami cały plac zabaw, przy którym odbyła się ceremonia pożegnania pani Zimy, którą spaliliśmy na przygotowanym przez nas ognisku. To był wspaniały dzień! Niech słońce będzie z nami!

Fotorelacja