Poniedziałek, 2016-11-07 przebiegał w Pro Novo pod hasłem Śniadanie Daje Moc.
Był to finał prowadzonych od kilku tygodni tzw. misji śniadaniowych (zadań podzielonych na misje klasowe, domowe i specjalne), podczas których dzieci uczyły się zasad zdrowego żywienia, komponowania zdrowych posiłków.

Projekt świetnie wpisuje się w wizję naszej szkoły, której jednym z punktów jest promowanie zdrowego stylu życia.
Dlatego z wielkim zaangażowaniem do akcji przystąpiliśmy już kolejny rok z rzędu.

O godzinie 11.00 dzieci z klasy 0, II i III spotkały się na szkolnej auli, aby przygotować zdrowe śniadanie, bogate w nabiał, warzywa i owoce. Uczniowie w 6-osobowych grupach zmagały się z obieraniem i krojeniem przyniesionych produktów, a następnie z komponowaniem barwnych kanapek i kolorowych sałatek.

Po pierwszej części naszej misji, nastąpiła część druga, dla wielu znacznie przyjemniejsza, mianowicie kosztowanie posiłku i częstowanie nim przybyłych do naszej szkoły gości… w tym Pana Burmistrza Pawła Mierzwiaka rodziców: Urszuli Krasny, Anety Pas i babcie.

Na przygotowaniu śniadania jednak się nie skończyło. Ważnym zadaniem było stworzenie przez dzieci komiksu przedstawiającego 12 zasad zdrowego żywienia, a następnie zaprezentowanie swoich prac przed innymi uczestnikami projektu.

Było zdrowo, smacznie, kolorowo. Lubimy takie akcje.

Fotorelacja i film