FAQ

Szanowni Państwo,

poniżej znajdziecie Państwo odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

 

W jaki sposób zgłosić dziecko do szkoły/przedszkola?
Odp.: Opis wypełnienia dokumentów online znajduje się tutaj.

Czy dzieci będą dowożone do szkoły?
Odp.: Tak, dzieci z wszystkich grup przedszkolnych oraz szkoły są objęte dowozami. Autobus wyjeżdża z Nowogrodu Bobrzańskiego i odwoził dzieci po zajęciach do Nowogrodu Bobrzańskiego.

Co dzieci mają zagwarantowane w ramach czesnego?
Odp.: Wszystkie usługi, które są zagwarantowane w ramach czesnego zostały opisane w zakładkach przedstawiających ofertę edukacyjną dla szkoły.

Czy po zakończeniu cyklu nauczania w klasie I-III, dzieci będą mogły kontynuować naukę w klasach IV-VI w Szkole Pro Novo?
Odp.: Tak, prowadzimy szkołę z pełnym cyklem nauczania (klasy I-VI) tak, aby dzieci rozpoczynające od września naukę w klasie I, po 3 latach mogły kontynuować edukacje w naszej szkole w klasie IV i następnych.

Czy moje dziecko będzie musiało nosić tornister?
Odp.: Nie, każde dziecko ma zapewnione w klasie miejsce, w którym może przechowywać książki i przybory szkolne. Do domu dzieci zabierają tylko wypożyczone z biblioteki książki.

Ile dzieci będzie maksymalnie w klasie?
Odp.: W klasie będzie maksymalnie 12 uczniów. W przedszkolu mamy grupy maksymalnie 16 osobowe.

Czy dzieci będą miały przez wszystkie lata nauki tego samego wychowawcę?
Odp.: Tak, planujemy, że nauczyciel będzie z dziećmi od klasy I do klasy III i dalej od klasy IV do VI.

Ile godzin z języka obcego (angielskiego i niemieckiego) będzie miało moje dziecko w szkole?
Odp.: Dzieci od klasy I mają 5 godz. języka angielskiego/tydzień (w szkole publicznej są to 2 godz./tydzień). W skali 3 lat nauki dzieci w naszej szkole będą miały ok. 480 godz. języka angielskiego (o 288 godz. więcej niż w szkoły publicznej).
Dodatkowo nasi uczniowie mają obowiązkowo zajęcia z języka niemieckiego od klasy I (w klasa I-III w wymiarze 2 godz./tydzień, od klasy IV – 3 godz./tydzień).
W przedszkolu dzieci mają zajęcia z języka angielskiego 2 razy w tygodniu.

Co oznacza większa liczba godzin z wiodących przedmiotów?
Odp.: Większa liczba godzin z wiodących przedmiotów oznacza, ze w skali tygodnia każdy nauczyciel ma do dyspozycji 24 godz. na realizację edukacji wczesnoszkolnej (polonistycznej, matematycznej, przyrodniczej, społecznej, muzycznej, plastycznej, technicznej, informatycznej i wychowania fizycznego), podczas gdy w szkole publicznej jest to 18 godz./tydzień. W skali trzech lat jest to o ok. 576 godz. więcej w porównaniu ze szkołą publiczną. Dzięki temu nauczyciel ma możliwość tak organizować zajęcia, by np. przeznaczyć więcej czasu na trudniejsze partie materiału oraz pracę zindywidualizowaną.
Podobnie w klasach IV – VI – uczniowie mają średnio jedną do dwóch godzin więcej z większości nauczanych przedmiotów.

Czy to prawda, że dzieci będą odrabiały lekcje w szkole?
Odp.: Tak. Zakładamy, że szkoła jest miejscem do nauki, a dom miejscem, gdzie się odpoczywa po jej trudach. Chcemy, aby czas po godz. 16:00, gdy dziecko wraca do domu mógł być przeznaczony na zabawę i odpoczynek.

Czy to prawda, że szkoła będzie organizowała zajęcia w okresie wakacji?
Odp.: Tak, odpowiadając na potrzeby rodziców, organizujemy w okresie wakacji (w pierwszym tygodniu lipca)  tzw. półkolonie dla dzieci, aby nasi uczniowie mieli zapewnioną opiekę i zajęcia w pierwszym tygodniu wakacji.