Zabiegaliśmy o to spotkanie ponad rok, w końcu…udało się! Marta Miłkowska w progach naszej szkoły. :) Zielonogórzanka, obywatelka świata, absolwentka Harvardu, obecnie studentka MBA jednej z najlepszych szkół biznesowych na świecie, pracowała w strukturach ONZ oraz dla Banku Światowego zajmując się projektowaniem innowacyjnych pomocowych rozwiązań dla ludności trzeciego świata, miłośniczka Afryki, niezwykle skromna, szalenie pracowita, cudownie ciepła…..
O Marcie można mówić bez końca!
Wraz z Martą wybraliśmy się w podróż do Kenii, gdzie, w wieku 23 lat, wraz z innymi wolontariuszami wybudowała szkołę dla 600 dzieci, a która była jej wielkim marzeniem.
Poznaliśmy Masajów, ich obrzędy, zwyczaje, warunki w jakich żyją…

Po części oficjalnej odbył się warsztat anglojęzyczny, podczas którego zgłębialiśmy tajniki życia, nauki, pracy w USA i i tzw. „american dream”.
Niemożliwe jest możliwe, jeśli tylko w coś bardzo wierzymy i bardzo tego chcemy. Determinacja to słowo klucz. :) I ciężka praca. Marzenia mają moc!

Dziękuję Marcie, że znalazła czas dla nas podczas swojego krótkiego pobytu w Polsce. Dziękuję wszystkim uczniom i nauczycielom za udział w spotkaniu.
Szczególne podziękowania dla nauczyciela Pana Kamila i ucznia Karola za okazaną mi pomoc w przygotowaniu auli.

Relacja: Agnieszka Pytkowska

Fotorelacja