Drodzy Rodzice,

Przedszkole nasze rusza od 25 maja oferując zajęcia opiekuńcze, w ściśle określonych przez procedurę warunkach (wszystkie procedury w załączeniu. Bardzo proszę o zapoznanie się z nimi. To istotne z puntu widzenia bezpieczeństwa nas wszystkich. Drodzy Państwo, procedury regulujące pracę przedszkola przy zachowaniu rygoru sanitarnego w okresie zagrożenia chorobą COVID-19 obowiązują bezwzględnie nas wszystkich).

Możliwość korzystania z wychowania przedszkolnego jest adresowana przede wszystkim do rodziców, których charakter pracy i wykonywane obowiązki zawodowe wymagają przebywania poza miejscem zamieszkania. W przypadku, gdy rodzice zdecydują się na pozostanie z dzieckiem w domu, nadal będą mogli korzystać z zasiłku opiekuńczego. Przysługuje on rodzicom dzieci do 8 roku życia.

Chcemy też w dalszym ciągu wspierać dzieci, które zostaną w domu oraz ich rodziców. Dlatego będzie kontynuowana nasza działalność w „Domowym Przedszkolu Pro Novo”:). Nadal zachęcamy do korzystania z podsyłanych przez nauczycieli zabaw edukacyjnych, materiałów w warunkach domowych.

Informujemy, że przedszkole będzie otwarte w godzinach 7.00 – 16.00 (przy czym dzieci przyprowadzamy do godz. 8.00). Mamy świadomość, że część z Państwa być może pracuje od godziny 7:00 właśnie, ale z uwagi na fakt, że nauczyciele przedszkola w ciągu dnia nie powinni się zmieniać, nie jesteśmy w stanie zapewnić w takiej sytuacji opieki od godz. 6:30. Stąd prośba, o Państwa otwartość i pomoc w tym zakresie i próbę porozumienia się z pracodawcą w kwestii drobnej korekty godzin Państwa pracy.

Zgodnie z wytycznymi, w jednaj sali może przebywać 9 dzieci. W naszym przedszkolu mogą powstać 3 takich grup – i są to grupy łączone, w skład których wchodzą dzieci z różnych dotychczasowych oddziałów, w miarę możliwości zbliżone wiekowo. Natomiast nauczycielki przydzielone do grup przy uruchomieniu przedszkola pozostają w nich do czasu zmiany wytycznych, nie zawsze więc dzieci są ze swoimi Paniami (nauczycielki nie mogą rotować pomiędzy grupami, a grupy stykać się ze sobą).

W związku z kolejnymi łagodzeniami obostrzeń i uruchamianiem kolejnych gałęzi gospodarki możecie Państwo stanąć przed koniecznością powrotu dziecka do przedszkola. Osoby zainteresowane posłaniem dziecka do przedszkola powinny zgłosić taką potrzebę – telefonicznie lub za pośrednictwem dziennika elektronicznego. Jesteśmy do Państwa dyspozycji i zrobimy wszystko, w miarę naszych możliwości, aby Państwu pomóc. Dlatego jak tylko zrodzi się taka potrzeba, proszę kontaktować się z nami.

Samo zgłoszenie nie jest równoznaczne z przyjęciem dziecka. Nastąpić może ono jedynie po potwierdzeniu takiej możliwości przez dyrektora przedszkola. Podkreślam, że przyjście dziecka do przedszkola w tym okresie nie może nastąpić z biegu, ot tak – z dnia na dzień – bez zgłoszenia.

Ponadto informuję, że nie rezerwujemy dzieciom miejsca na zapas, więc zgłoszeń proszę dokonywać najwcześniej w tygodniu poprzedzającym taką potrzebę.

Przypominamy, że do przedszkola mogą być przyprowadzane tylko dzieci zdrowe. Bez kataru, kaszlu, bólu gardła, biegunki, temperatury.
Dodatkowo, w pierwszym dniu przebywania dziecka w przedszkolu, prosimy, by przekazać nauczycielowi zgodę na pomiar temperatury dziecku – Załącznik nr 3 (warunek konieczny przyjęcia do przedszkola).
Lista dzieci na tę chwilę została zamknięta. Mamy już ustalone grupy na pierwszy tydzień pracy, czyli od 25.05 do 29.05.2020.

Czekamy na dzieci i Państwa w poniedziałek. I liczymy na uśmiech i zrozumienie w tej nietypowej sytuacji, na rozmowy z dziećmi, wytłumaczenie im, że przedszkole, Panie, czekają na nie, ale nie do końca będzie takie, jakie dziecko zapamiętało z czasów przed pandemią. Co nie znaczy, że mamy dzieci straszyć. :) Chodzi o przygotowanie ich na nową sytuację. My zrobimy wszystko, by nasze dzieci poczuły się z nami dobrze i bezpiecznie i by z uśmiechem do nas wracały.

Z góry dziękuję za współpracę.

Aneta Ziółkowska

PS. „Jeszcze będzie przepięknie, jeszcze będzie normalnie…” [Tilt]

 

Procedura covid przedszkole
Załącznik-nr-1-do-procedury-postępowania-prewencyjnego
Załącznik nr 3 – zgoda na mierzenie temperatury
Załacznik-nr-2-do-procedury-postępowania-prewencyjnego-3
Procedura-postępowania-prewencyjnego Procedura-podejrzenie-zakazenia