Witam Państwa serdecznie.

Poniżej kilka informacji w związku z wycieczką do Złotego Stoku:
1) Wyjeżdżamy o 6:40 spod szkoły w Bogaczowie. Kolejne przystanki to Nowogród Gimnazjum 6:45, Rynek 6:50, Nadbrzeżna 6:55.
2) Planowany przyjazd na miejsce to 10:45.
3) W Kopalni Złota mamy zaplanowane następujące atrakcje: zwiedzanie kopalni (podziemna trasa turystyczna), podziemny spływ zalanym chodnikiem sztolni, płukanie złota, wybicie pamiątkowej monety. Ok. 14:30 udamy się na obiad (ziemniaki, filet z kurczaka, surówka, sok. Oczywiście przewidzieliśmy wersję wegetariańską dla dzieci, które są na takiej diecie) .
4) Należy zaopatrzyć dzieci w ciepłe ubrania na czas zwiedzania, ponieważ temperatura w kopalni jest stała i wynosi przez cały rok 7° C. Oczywiście najlepsze będzie ubranie „na cebulkę”.
5) Wyjazd ze Złotego Stoku ok. 15:10.
6) Powrót do Nowogrodu ok. godz. 19:00. Kolejno będziemy zatrzymywać się na przystankach: Nowogród, ul. Nadbrzeżna, Rynek, Gimnazjum, Bogaczów szkoła. Jeśli będziemy mieli jakieś opóźnienie, będziemy Państwa informować.
7) Dzieci zapisane w szkole na posiłki otrzymają na drogę suchy prowiant i picie. Oczywiście mogą ze sobą zabrać ulubione przekąski, picie i np. tablety (przed nami ok. 4 godz. drogi), książki, gry. Młodsze dzieci nie zaszkodzi wyposażyć w zapasową koszulkę, skarpetki. Tego dnia oczywiście obowiązują mundurki.
8) Dzieci, które cierpią na chorobę lokomocyjną proszę zaopatrzyć w środek, który Państwo zwyczajowo podajecie (najlepiej w opisanym imieniem i nazwiskiem woreczku), a przed wyjazdem prosimy o podanie leku dziecku w domu.
9) Grupa nasza będzie liczyć 35 uczniów, 5 nauczycieli i 8 rodziców.

Jeśli macie Państwo jeszcze jakieś pytania – pozostaję do Państwa dyspozycji.

Pozdrawiam serdecznie,
Aneta Wożniak-Ziółkowska