Nietypowe, tematyczne półkolonie to nasza specjalność :). W tym roku postawiliśmy na magię :).

Pierwszy dzień zimowej Szkoły Magii za nami. W tym czasie zarówno uczniowie, jak i nauczyciele, wcielili się w ciekawe role – uczniów prestiżowej szkoły dla czarodziejów, jak i szanowanych profesorów tajemnych sztuk magicznych.

Każdy nauczyciel był specjalistą w innej dziedzinie, a jego zadaniem było nauczenie pretendentów do tytułu maga różnych ciekawych umiejętności. Zajęcia, które odbyły się pierwszego dnia to: szyfrologia, zielarstwo, różdżkologia, nazewnictwo, ochrona nad magicznymi stworzeniami, zaklęcia, a także tajemnicze zagadki Jęczącej Marty. Wszystko to miało miejsce w czasie gry tematycznej, podczas której uczniowie musieli znaleźć siedem punktów, a następnie wykonać wyznaczone dla nich zadania.

​Po zakończeniu gry uczniowie usiedli w utworzonych wcześniej (za pomocą Tiary Przydziału) grupach, aby ustalić barwy i logo dla swoich dormitoriów. W tym czasie nie zabrakło również czasu na zabawę na świeżym powietrzu oraz na posiłek.

​Po krótkiej przerwie wszyscy zebrali się w auli i zaczęli pracę nad magiczną kolekcją dla nowoczesnego czarodzieja. Zadaniem uczniów było zaprojektowanie stroju dla maga, a następnie własnoręczne jego uszycie. Wszyscy chętnie przymierzali i wycinali tkaniny, szyli peleryny, a także tworzyli czarodziejskie kapelusze. Na koniec uczniowie prezentowali swoje projekty, a także wykonanie stroju. Wszelkie kreacje zostały zaprezentowane na szkolnym wybiegu i nagrodzone gromkimi brawami.

Fotorelacja